| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema..va rog sa ma ajutati... am făcut un avort pe 18 ianuarie. Mi.a întârziat C.M, dar pana la urma mi-a venit pe 28 februarie. Acum in martie nu mi-a venit, urma sa încep anticoncepționalele... am facut test de sarcina pe 1 si a iesit negativ... nu inteleg de ce nu imi vine si care ar fi motivul? A mai fost cineva in situația asta? Poate sa imi răspunda cineva?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Neinceperea menstruatiei se datoreaza faptului ca ciclul tau menstrual s-a dereglat in urma avortului devenind neregulat, cel putin pentru un anumit numar de cicluri menstruale. In cazul in care nu ai intretinut relatii sexuale neprotejate nu ar trebui sa ai nici un motiv de ingrijorare. Nimeni nu poate stabili/prevede lungimea si momentul inceprerii menstruatiei intr-un astfel de caz. Reglarea ciclului se va rezolva dupa ce vei incepe sa folosesti pastilele AC. Pana atunci ar fi indicat sa nu te mai stresezi si sa astepti linistita inceperea menstruatiei. Multa sanatate.

| Barbie69 a răspuns:

Stii ca ai omorat un suflet, făcând avort, nu?

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru Barbie69):

Stiu!
dar am pus o intrebare. va rog mult daca puteti sa=mi raspundeti. fara alte replici si fara sa ma judecati

| Elysaelaa2393 a răspuns:

Am intretinut de 2 ori relatii sexuale nepotejate dar cu mare grija. adica eu nu imi faceam nici un fel de griji.dar acum ca imi intarzie incep sa-mi fac!
sad sad

| Oana92 a răspuns (pentru Elysaelaa2393):

Unde naiba ti-a fost grija cand, dupa o experienta cum e avortul, ti-a mai ars in general de sex si in mod special de sex NEprotejat?

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru Oana92):

Tocmai ce spuneam mai sus. daca poti sa raspunzi la intrebare de bine. daca nu de binewinking Vreau un raspuns nu sa ma judeci tu si sa-mi reprosezi nu stiu ce chestii care nu te privesc

| Elysaelaa2393 a răspuns:

Mi-a venit aseara C.M. Multumesc mult.