| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema..va rog sa ma ajutati... am făcut un avort pe 18 ianuarie.mi-a întârziat C.M dar pana la urma mi-a venit pe 28 februarie. Acum in martie nu mi-a venit, urma sa încep anticoncepționalele... am facut test si a iesit negativ... nu inteleg de ce nu imi vine happy care ar fi motivul? A mai fost cineva in situația asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic fiecare fată /femeie este unică si diferită, asa ca nu toate sunte ti la fel, există dereglari hormonale, organismul tau a suferit un șoc avortul, de ce ai facut o asa prostie? nu ai constiinta incarcată cu o crimă? se vede ca nu, deoarece pe tine te intereseaza ciclul, sigur ai m ai facut tu sex după avort, poate ramîi insarcinată si asa toata viata ta faci avort după avort, halal viată ai. jalnică. ce vârstă ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca intre timp ai mai avut sex neprotejat, posibil s afii ramas insarcinata din nou!
Oricum, un avort iti da un pic organismul peste cap, posibil sa fie nevoie de 2-3 luni ca sa se ajusteze.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur ciclul tau menstrual este unul neregulat. Din acest motiv nu se poate prevede momentul urmatoarei menstruatii.In cazul unui ciclu menstrual neregulat NU se poate vorbi de INTARZIERE deoarece un astfel de ciclu NU ARE o anumita ciclicitate sau o lungime al carui numar de zile sa fie constant acelasi. In cazui in care ciclul menstrual este neregulat lungimile acestora pot sa difere foarte mult una fata de alta chiar daca sunt consecutive. In cazul ciclurilor menstruale neregulat este considerat ca fiind perfect normal si cel de 21 de zile (cel mai scurt), dar si cel de 35-42 de zile sau unul lung de 56-63 de zile sau si mai lung cu un numar de zile imposibil de preconizat. Trebuie sa astepti fiindca pana la urma se porneste si menstruatia in momentul in care hormonii vor programa producerea ei. Multa sanatate.

| milan9 a răspuns:

Indiferent cate saptamani sunt, acolo s-a nascut si e o fiinta umana.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Chiar daca in crestinism nu este numita "karma", acea lege a reciprocitatii, a bumerangului consecintelor faptelor se intoarce sub o forma sau alta... :(
Sunt intre probleme cu care te confrunti chestiuni mult mai grave decat intarzierea C.M. :(

| Lawliet14 a răspuns:

Avort = crima. Ai fost fortata sa-l faci?

| Elysaelaa2393 a răspuns (pentru Lawliet14):

Da. a fost prima data cand am facut. nu mi-as fi dorit sa dau primul bebe afara!

| Elysaelaa2393 a răspuns:

Am 23 de ani.
Am facut ieri test de sarcina si a ieșit negativ.

| Elysaelaa2393 a răspuns:

Mi-a venit aseara C.M. Multumesc mult.