| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemaaaa si am nevoie de ajutorul vostru.
Baiatul pe care il plac de 1 an mi-a spus sa il chem la mine acasa cand sunt singura ca sa ne uitam la un film, sau daca nu sa merg eu la el, tot asa, cand e singur acasa. Ideea e ca eu stiu ce isi doreste el, doar ca eu nu vreau sa se ajunga acolo pentru ca, in primul rand, nu suntem impreuna. Doar ca nu stiu cum sa ii explic asta in asa fel incat sa nu se supere. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In asa fel incat sa nu se supere? Pai si daca se supara ce? Plange? Nu mai vorbeste cu tine? Atunci cum ai putea sa stai langa o asemenea persoana?

Daca se supara, asta este... da-l incolo, daca nu este capabil si matur sa inteleaga un lucru atat de marunt, nu iti bate capul cu el.

Numai bine! ^_^

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este important sa fii cinstita cu el si ca atare sa-i spui fara retinere ca deocamdata inca nu esti pregatita nici psihic si nici mintal ca sa te implici intr-o relatie de prietenie care ar putea sa depaseasca limita... amicitiei. Teoretic nu ar avea niciun motiv de suparare daca va afla aceasta stare de fapt. Iar daca se va supara, inseamna ca intentiile lui sunt cele presupuse de tine si nu cele de simpla prietenie cum incearca el sa-ti dea de inteles. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti pui problema ca se supără.Asa mai bine te culci cu el ca sa nu il superi si ai rezolvat problema.
Ii spui pur si simplu ca nu ai de gând să faci altceva decât sa vizionezi un film si aia e.Doar ai grija, ca o dată ce te duci la el si patesti ceva e cam nasol de tine.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i clar ca nu vrei sa faci sex cu el.

| Sofer a răspuns:

Vine la tine sa vedeți un film și după încet începeți sa va sărutați.

| Crackman a răspuns:

Vorbiti deun an de zile... Ce pierdeti timpul asa, irosire de timp

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Crackman):

Am 16 ani

| Crackman a răspuns (pentru Alexiavln2):

Aaa, pai joaca-te cu papusile...

| Legion7X a răspuns:

Îți spui nu, care este problema poate să se supere. Dar Odată ce ai intrat la el s-ar putea să te păcălești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are de ce sa se supere. Pana la urma nici el nu e sigur ca ii iese, intreaba ca cine stie, poate are noroc, stii ce zic. Ii zici nu si asta e. Mai incearca altadata/ cu altcineva.

| mdc98 a răspuns:

E clar ce isi doreste. Un gentleman te cheama in oras, la i plimbare, cina, etc. Nu la film in pat unde e clar ce se intampla? proasta educatie

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca o sa se supere, o sa iti dai seama daca voia cu adevarat sa vedeti un film sau mai mult sa aveti o relatie sau pur si simplu sa profite de tine de 2 3 ori pana se plicitisea si dupa chema pe altcineva la,, film„

| Nyarlathotep a răspuns:

Nu inteleg: spui ca-l placi, dar nu vrei sa ajungi in pat cu dansul. Pai cum il placi cand nu te vezi facand sex cu dansul. Nu zic ca trebuie sa faci, daca nu vrei asta, dar ca sa eviti orice neplacere, si pentru tine si pentru el, refuza sa te duci sau sa-l chemi.

In felul asta nici el nu se va simte folosit aiurea si nici tu nu vei pusa in situatia in care sa faci sex daca nu vrei asta. Oricum, fie ca accepti, fie ca nu, isi va da seama ca nu vrei sa fi intima cu el si probabil va pleca la altcineva. Nu poti sa astepti din partea nimanui sa stea pe uscat ca asa ai chef si nici nu poti sa-l judeci ca de ce vrea sex. De asta sugereaza asta cu filmul, sa vada in ce situatie se afla, e cu cineva care il place si sexual sau e nevoit sa isi vada de ale lui.

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Am 16 ani si din moment ce nu suntem impreuna e foarte aiurea. Plus ca nu ii cer sa nu faca nimic, pentru ca oricum face si imi si spune

| Nyarlathotep a răspuns (pentru Alexiavln2):

Nu ai specificat ca ai 16 ani. Intrebarea e el ce varsta are? Este si el minor la fel ca tine?

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Nyarlathotep):