| anonim_4396 a întrebat:

Am o relație de 12 luni, si nu am făcut nimic, doar pupici si săruturi. Eu am 16, iar el 17. Nu vreau sa îmi pierd virginitatea, iar el îmi respecta decizia, dar simt ca vreau sa fie ceva, ceva. Dacă facem sex anal o să aibă surprize pe penis după ce îl scoate? (Fecale) Trebuie să folosim lubrifiant? O să fie plăcerea la fel de mare ca si la cel vaginal? Nu stiu nimic despre acest tip de sex, vreau sa îmi explicați va rog. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta cel mai indicat ar fi sa intretii/sa practici cel mult petting-ul care poate fi considerat un inlocuitor al sexului. Chiar din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor, extinse pe intregul corp in vederea excitarii punctelor/zonelor erogene a partenerului. In acest caz, totul este permis, adica cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire sexul real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea acelor actiuni la care poate recurge o perechea de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau hard, dupa numarul de haine pe care le pastrezi pe tine...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa la actul intim pentru tinerii virgini, o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei practica asa ceva Multa sanatate!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca faceti sex anal, iti vei pierde desigur virginitatea. Virgina este numai o persoana care nu a facut sex niciodata, primul contact sexual dezvirgineaza iuntotdeauna fie ca este anal, vaginal sau oral. (sunt femei care se prostitueaza si fac sex anal si oral cu mii de barbati, dar nu sunt virgine, evident, chiar daca au himenul intact. In alta ordine de idei sunt femei care si-au rupt himenul la un spagat, dar nu au atins niciodata un penis. Evident, acestea sunt virgine).
daca vrei sex anal, va trebui sa faci inainte ed fiecare act sexual clisma, iar el va trebui sa poarte prezervativ de fiecare data (din motive de igiena, desigur). Este nevoie sa folositi lubrifiant, altfel te vei alege cu leziuni serioase. Placerea lui va fi probabil la fel de mare, pentru tine va fi mai mult durere primele dati si apoi o doza relativ mica de placere.
In general, sexul anal este o perversiune sexuala greu tolerata in cupluri, fiindca pune probleme de igiena (trebuie sa fci clisma si chiar si asa va puteti murdari de fecale), probleme de sanatate (adesea femeia are sangerari, apoi probleme de defecatie si chiar incontinenta), este adesea dureros si neplacut pentru femeie. De aceea, putine cupluri il fac, si numai dupa luni de viata sexuala normala, timp in care sa se obisnuiasca cu sexul in general.
Tu ai doar 16 ani si este ilegal sa te supuna la perversiuni sexuale. Acordul tau este inutil la aceasta varsta, asa ca inainte de a va apuca, este obligatoriu ca el sa discute cu parintii tai despre asta si sa primeasca acordul ferm al ambilor tai parinti (altfel veti comite impreuna o infractiue si va trebui sa traiti cu asta toata viata, nemaiputand niciodata sa sustineti ca sunteti oameni onsesti sau ca ati respectat legea toata viata voastra). Eu nu cred ca parintii tai isi vor da acordul si, banuiesc ca prietenul tau nu va accepta s o faca fara acordul lor (asta daca nu ai ghinionul sa fie, in acelasi timp si foarte prost si foarte las).

| Violleta2022 a răspuns:

Anal este indicat sa o faci cu prezervativ si sincer, ca prima experinta sexuala sa fie analul, este dezgustator si dureros pe deasupra!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul anal nu se face in joaca asa cun s-ar putea crede de cei neavizati. Necesita o pregatire destul de greu de realizat. Din acest motiv este recomandat sa se faca asa "pe fuga". trebuie sa recunoastem ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) pentru a goli colonul de fecale cu scopul de a crea locul in care sa patrunda penisul, recomandat de altfel inaintea unei partide pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un sex anal simplu intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a se manji cu fecale madularul partenerului nu se poate exclude, intotdeauna va exista o asemenea posibilitate deloc placuta. Multa sanatate!

| Oana92 a răspuns:

Ar fi indicat sa folositi lubrifiant, ar fi muuuult mai usor pentru tine. Cat priveste placerea...greu de crezut ca vei simti asa ceva, mai ales de la inceput.

| seth2016 a răspuns:

Buna Fifi1030200,

Faceti petting ca e mai curat. Ramai virgina si toata lumea e fericita. Propune-i si cititi impreuna ce inseamna si cum se face.

La sex anal placerea nu e la fel decat pentru el. Nu va complicati inutil.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce vrei sa faci sex anal, daca nu vrei sa iti incepi viata sexuala pana la urma?
Cat mai mult lubrifiant.
Sa nu faci sex anal doar pentru ca tu iti doresti sa ramai virgina pentru a nu-l pierde pe el. Mai sunt baieti, sexul este ceva asa... normal in ziua de azi toata lumea vrea sex, sex sex...laughing)
Cat despre placerea sexului anal daca iti place durerea fa-o, daca nu, nu are rost.
Apropo de fecale, mergi la baie inainte, faci un dus dupa ce ai mers la baie.
Mai bine face-ti sex oral, sincerahappy
Tu ai vrea s afaci ceva, dar ti-e frica, treci peste aceasta teama sau faci ceea ce simti in cazul tau "nu o faci", ma refer la sex.

| ambicio a răspuns:

In locul tau as sta in banca mea, 12 luni mie personal mi se par putine pentru a intretine orice fel de act sexual.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru ambicio):

De la 3 ani in sus trebuie, nu?

| ambicio a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nici chiar, dar asta depinde de varsta; la 16 ani este prea devreme.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru ambicio):

Cand vine vorba de varsta inteleg dar de 1 -3 ani nu prea.

| Hmmmpah a răspuns:

O sa te alegi cu fisuri anale si vei da jeturi de ****.

Dar cel mai probabil te iubeste. Pe tine si pe cacatul tau.

AA. Si nu, nu vei simti deloc placere. Cui ii pasa de placerea ta? El sa simta TOT. Nu?
Haha