| vladinhoVLADUTZ a întrebat:

Am o relatie cu o fata de 16 ani si eu am 17 ani.Mama nu e de acord cu relatia asta pentru ca fata ar fi o personana care ma duce numai la rele dar asta nu e adevarat.Asa cred doar ea. Ce sa fac cum sa ma intalnesc cu ea fara sa stie mama cum as putea sa o conving pe mama ca nu e asa cum crede ea.

7 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.Macar trage cu urechea la ce spune mama ta, poate esti prea indragostit si nu vezi ca poate chiar are dreptate mama ta. Daca esti sigur ca fata e de treaba, atunci fa-le cunostinta si vezi ce iese, explica-i mamei tale ca ea te face fericit si ca esti destul de mare sa iei singur decizii cantarind bine situatia inainte.

| bia0000 a răspuns:

Asa sunt mamele de baieti dau vina pe fete daca la ei intervin schimbari.las-o pe mama ta ca doar nu se intalneste ea cu fata aia ci tu si trebuie sa ii explici clar cum este situatia; asta in cazul in care nu esti genul"baiatul mamei" care nu ia nicio decizie fara sa ii zica ei...la un moment dat cu totii trebuie sa ne desprindem de parinti si ei nu trebuie sa ia decizii in locul nostru, tu hotarasti daca accepti sfaturi sau nu dar doar atat

| alexutza1183 a răspuns:

Fa-le cunostinta.Asa ar putea vedea mama ta ce fel de fata este, cum se comporta si poate va fi mai intelegatoare si iti va da pace.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| MEANGIRL01 a răspuns:

Te duce la rele? te duce cumva sa te prostituezi? laughing

| Alexandrumar1 a răspuns:

N-ai ce-i face maicata crede ca ati putea ajunge cu fata la un momet in care ati putea parintii sa ramana rusinatzi...Intalnestete cu fata chiar daca stie mama ta si la un moment anumit cand ea o sa vada ca in relatia voastra nu e nimic rau o sa te lase in pace si o sa-i apara sentimente pozitive pentru fata.[Sper sa te fi ajutat]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea; pentru moment,incearca s o vezi ca pe un prieten; ce motive are sa creada asta? daca tu esti sigur ca fata nu e asa, si chiar merita, atunci fa-i tot posibilul sa aiba si mama ta aceaasi parere