| chhiritele a întrebat:

Am o relatie cu prietenul meu de 1 an si jumatate totul este bine intre noi. Doar ca el are schimbari de dispozitie o data imi zice ca ma iubeste sunt viata lui ca vrea sa fie mult timp cu mine, si dupa cateva luni incepe: cred ca e mai bine sa ne despartim, m-am plictisit, mai bine cauta-ti altul. De 1 an si jumatate tot asa face la un interval de 4-5 luni. Sincer m-am cam saturat ca stie ca il primesc inapoi si il iert si ca il iubesc mult. Nu stiu ce sa mai cred. Am nevoie de pareri! Multumesc!

7 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este ca el s-a plictisit de aceasta relatie...sarut,plimbare etc pentru el toate astea au devenit o monotonie.Tu faci o mare greseala ca il faci sa creada ca tu nu poti trai fara el si el stiind acest lucru incearca sa isi faca de cap crezand ca tu o sa-l ierti si o sa-l accepti orce ar face el.Daca vrei sa il ti langa tine,lasa-l in pace un timp,lasa-l sa vezi ce este in mintea si inima lui. Daca intr-adevar te iubeste asa cum iti spune o sa se intoarca la tine.Dar parerea mea este ca nu te iubeste,el a avut doar o atractie la inceput pentru tine, apoi s-a obisnuit cu tine si asa a trecut timpul, atunci cand iubesti nu poti sa te desparti de o persoana pe motiv ca te-ai plictisit.Da intr-adevar in relatiile lungi apare monotonia dar nici unul dintre parteneri nu se gandeste la despartire daca se iubesc cu adevarat. Daca ceea ce spune el este adevarat atunci cei care se iubesc cu adevarat si s-au casatorit de cativa ani atunci ar trebui sa se desparta pentru ca pana la urma si intre ei a aparut `plictiseala`.Eu te sfatuiesc sa il lasi un timp si sa fi nepasatoare si atunci daca te iubeste se intoarce la tine si nu mai pleaca niciodata de langa tine.Multa bafta si fi foarte atenta cui ii daruiesti inima pentru ca ar putea fi ranita foarte rau.

| Eternitas a răspuns:

Îmi pare rău să-ţi spun dar trebuie să te desparţi de el! Cum adică s-a plictisit? Când eşti cu cineva, nu te plictiseşti, ba chiar o faci pe persoana aceea să se simtă bine şi o iubeşti însă la acest băiat e contrariul. Poate vrea doar să se joace cu tine, deci nu mai accepta. Pune capăt la tot, nu îl mai primi şi tratează-l cu indiferenţă. "Zice că mă iubeşte, sunt viaţa lui ", dacă este aşa cum zice el o să de caute după ce îl abandonezi.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Face faze aiurea,desparte-te de el,daca te iubeste, asa cum zice, te va cauta el.Nu inteleg, cum sa zica ca te iubeste si dupa ca s-a plictisit, nu se merita.

| cretscretscrets a răspuns:

Isi bate joc, clar!straight face

| dianaadelis a răspuns:

Cum poti sa spui ca totul este bine intre voi cand el se poarta asa? Desparte-te de el! Nici n-ar mai trebui sa stai pe ganduri.

| Reka001 a răspuns:

Buna.si eu am fost in aceeasi situatie.si stiu ce inseamna.doar ca la mine se intampla mult mai des decat la tine.probabil trece si el prin niste clipe mai putin bune pentru el si de aceea se comporta asa cu tine...

| chhiritele explică (pentru Reka001):

Ma bucur ca este cineva care sa ma inteleagahappy