| anonim_4396 a întrebat:

Am o relație de 1 an jumate in care amândoi suntem virgini. Am incercat sa facem sex acum câteva luni, însă eram foarte crispată și nesigură pe mine. Îmi era "rușine" de partea intima la modul că mă simțeam vulnerabilă. Însă totuși cu chiu cu vai am incercat. Problema e că, desi am incercat (folosind prezervative Durex extra safe care sunt puțin mai groase) nu mă putea penetra nicicum. Pe langa că, durea de îmi venea să mă urc pe pereți, el tot nu mă putea penetra. Eram excitata dar totuși parca vaginul meu era complet închis. Vom incerca din nou iar de data asta am luat prezervative clasice și de orice eventualitate un lubrifiant însă am rămas cu o oarecare " sechele" după acel incident. Aveti ceva sfaturi?
.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca NU iti va fi LARGIT prin mai multe reprize de masturbari intravaginale efectuate prin metoda denumita ''DEGETICA'' canalul vaginal extrem de stramt in acest moment, de la diametrul actual (natural si normal) de cca. 6-8 mm la o largime de minim 20-25 mm, penetrarea va fi in continuare extrem de dureroasa si la fel de imposibil de suportat, indiferent ce tip de prezervativ va fi folosit si oricat de mult lubrifiant s-ar folosi de fiecare data. Fiindca muschii vaginului tau sunt RIGIZI si complet lipsiti de ELASTICITATE, daca NU va fi practicata masturbarea intravaginala o anumita perioada de timp, fibrele musculare vor ramane in continuare SCURTE si fiindca NU vor fi intinsi catusi de putin, canalul vaginal va ramane in continuare extrem de stramt si de NEpenetrat. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind e bine sa isi faca sex oral,sa isi atinga clitorisul asta declanseaza placere in creier si creaza o stare de tensiune sexuala,adica cand te va penetra nu te va durea,chiar ieri scria o fata ca cand face sex nu o mai doare coloana din cauza dopaminei,in lipsa sexului oral nu se elibereaza dopamina asa multa,este bine ca sexul sa fie mai lung,sex pe imbracate,atingeri,sautari, sex oral, un mediu romantic, fara stres, nervi, apoi o penetrare asa mai incet

| Andrei258 a răspuns:

Preludiu mai lung diferite joculete etc