| Geo2014 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani dar e o problema nu la noi ci la familia mea care nu il accepta deloc ca e golan etc nu stiu ce sa mai fac ai mei incearca mereu sa ne desparta si imi repeta mereu ca niciodata nu vor fi de acord cu el nu stiu ce sa mai fac il iubesc enorm si chiar nu vreau ca ai mei sa ne desp ce sa fac crying(((

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Incearca sa-l pui mereu intr-o lumina buna, povesteste-le lucruri bune pe care le face el chiar si cum se comporta cu tine, gesturi. Sau daca nu, nu le mai vorbii de el. Indeparteaza-l de familia ta, fi-ti doar voi doi. Si daca ai tai intreaba de el le spui ca nu e treaba lor. Nu mai zice ca iesi cu el, spune-le ca iesi cu prietenele sau ca te duci la biblioteca etc. Bafta!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai văzut filmul „Lover boy"? Dacă ești și tu în aceeași situație și pur și simplu nu poți să-ți dai seama de asta, dar părinții tăi văd pericolul?!?

| Dariusuu a răspuns:

Defineşte te rog cuvântul GOLAN.

Ori părinţi tăi sunt doar superficiali ori chiar ai toate motivele să te desparţi de el.

Decizia este doar a ta!

| sakura1234 a răspuns:

Nu lua in seama ce iti spun parintii tai asa a fost si la mine dar cu timpul se vor obisnui mai ales daca vad ca este ceva serios baftakiss