| :*:*Dya:*:* a întrebat:

Am fost cu un baiat 9 luni si ne-am desp acum 2 saptamana! Il iubesc si acum enorm de mult! Problema este ca nu ne-am desp ca numai ne-am inteles si pentru ca parinti mei nu au fost de acord cu aceasta relatie de la inceput si totusi am continuat asa deoarece el nu este precum il considera parinti mei... Si el tine enorm la mine a facut multe pentru aceasta rel sa mearga bine.Am incercat de foarte multe ori sa le explic ca nu este cea ce cred ei dar...degeaba! Chiar nu stiu ce sa fac, eu as dori sa ma impac cu el ca si el vrea asta dar nu stiu ce sa fac cu ai mei! Voi ce ziceti? app eu am 16 el 18

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca am fost pusa in situatia ta, familia mea nu era de acord cu relatia mea cu un baiat, asadar am umblat cu el pe ascuns pentru.ca nu aveam de gand sa renunt la el orice ar fi...
Pana la urma au asflat toti ca eu nu m-am despartit de el si am avut parte de multe certuri si probleme din cauza aceasta, insa am luptat amandoi pentru. iubirea noastra si nimeni nu a reusit sa ne desparta.

Eu te sfatuiesc sa nu lasi pe nimeni niciodata sa te desparta de persoana iubita oricine ar fi, inteleg ca trebuie sa asculti de sfatul parintilor care isi fac griji pentru. tine si iti vor binele, dar vb.cu ei si spune-le ceea ce simti si sa il cunoasca si ei mai bine ca aparentele insala, daca tu sti cum e el, atunci nu fa prostia sa renunti la relatia ta cu el ca parintii nu sunt de acord; nici la mine nu au fost de acord dar au vazut ca nu au ce sa imi faca si au acceptat situatia!

Răspuns utilizator avertizat
| un copil:x a răspuns:

Poti sa fii cu el in continuare pe ascuns, fara sa afle parintii tai, pentru ca este pacat sa va despartiti daca va iubiti.Lupta pentru el, dar totusi cu o limita.Adica de exemplu, nu este bine sa ajungi sa fugi de acasa la varsta asta pentru un baiat ca nu sunt parintii de acord cu relatia voastra. Sper sa va impacati si sa va iubiti mult in continuarelove struck

| dana_6335 a răspuns:

Daca sunteti siguri ca si dupa posibila impacare relatia o sa mearga la fel sau chiar mai bine ca in celelelte 9 luni eu te sfatuiesc sa luptati pentru sentimentele voastre.Incerca sa le arati alor tai ca tu chiar ti la baiatul ala.Ca ai fi capabila sa faci orice doar ca sa fi cu el.Ca nu tiai distruge viitorul pentru acea persoana, dar ca tu crezi ca viitorul tau esti langa si cu el. Daca acest baiat tine atat de mult la tine banuiesc ca ar indraznii sa apara in fata parintilor tai.Atunci fa asta; lasa-i sa se cunoasca, sa vorbeaca si sa-si dea parintii tai seama cine este el de fapt. Poate macar putin o sa-si schimbe parerea daca tu zici ca el nu este asa cum cred ai tai.
Mult succes...si nu dati cu piciorul dragostei.Pt ca adevarata dragoste nu se intalneste doar o data in viata si poate aceasta este sansa ta la acea iubire.

| pink07 a răspuns:

Draga diana
daca ti atat de mult la prietenul tau. impacate cu el, pentru ca aceasta despartire te face sa suferi extrem de mult, nu cared ca esti singura cu problema parintilor incearca sa ii conviingi ca u ti la prietenul tau si el la tine. cu timpul ei o sa inteleaga si no sa se mai opuna relatiei voastre... impacate cu prietenul tau... daca nu vei avea mult de suferit succes:*

| andr33a_5009 a răspuns:

Buna inpacate cuel daca ti la el, parinti tai vor accepta la un momendat