| AndreeaAndrutza16 a întrebat:

Buna tuturor.De ceva vreme sunt cam trista si imi vine intr-una sa plang din cauza unei probleme. Am 14 ani si,in vara anului trecut am "fost" cu un baiat care si-a batut joc de mine mai mult,mi-a zis in fata. De atunci am inceput sa-l iubesc,l-am placut enorm.
El este ceva gen : rapper, si imi spune mereu ca el nu poate sa stea cu o fata mai mult de o zii. Nu suport ideea asta, nu stiu cum sa-l conving sa se schimbe.Chiar azi am vorbit cu el face to face si mi-a zis ca promite ca incearca sa nu mai fie asa, dar nu prea cred.Astazi am inceput sa plang cand ma gandeam ca eu il iubesc si lui nu-i pasa de asta.O prietena foarte buna a venit la mine i-am povestit,iar ea a vb cu el si nu stiu ce i-a zis ca nu prea am inteles. Ma rog, dar lui nu i-a pasat deloc cand eu plangeam adica, era total dezinteresat...Si degeaba imi spune-ti voi sa il las,pentru ca eu nu vreau asta,il iubesc mult vreau sa il conving. Maine o sa vb cu el si o sa-i spun sa vad ce decide, si daca accepta o sa-l intreb daca vrea o relatie de o zii sau de lunga durata.Voi ce ziceti sa fac in afara de faptul ca : sa il las ca nu merita. Eu mereu plang, chiar il iubesc si nu stiu cum sa-l fac sa il conving sa se schimbe cu adevarat. multumesc mult. crying

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Daca tie ti-ar placea heroina si noi ti-am spune sa o lasi ca nu e buna...Iar tu ai zice sa nu-ti mai spunem asta, pentru ca tie iti place...Ce crezi ca ar trebui sa zicem noi? Bine, draga, atunci consuma? Nu, noi am continua sa-ti spunem sa o lasi. Pentru ca noi nu iti spunem ce iti place sa auzi, ci ce trebuie sa auzi.
Foarte bun raspunsul lui Adela!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum si-a baut joc de tine?

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, ce tot insisti ca il iubesti daca el nu are astfel de ganduri, pe tine daca te batea unul la cap si nu iti ardea de el, nu l-ai fi respins? ....cauta-ti pe altcineva si o sa iti treaca

| DyDy7432 a răspuns:

Inseamna ca el nu te iubeste asa cum il iubesti si tu pe el. Tu ai fi dispusa sa te schimbi pentru el deoarece il iubesti dar el nu e dispus sa se schimbe pentru tine fiindca nu te iubeste! Timpul rezolva tot, iti spun din propria experienta. Tu vrei o relatie serioasa insa el nu va avea parte de asa ceva niciodata! Obisnuieste-te cu ideea ca nu te merita! Ce sa faci... asa-s unii baieti! sad... Succes si sper sa iti fie de folos raspunsul meu!

| iFuckingHateYou a răspuns:

Si eu am avut-o relatie cu un baiat de genul. Era renumit ca naa` isi batea joc de aproape toata lumea. La inceput nu stiam ce sa cred... Pana a trecut cv timp si chiar o inceput sa tina la mine. Am stat cu el timp de 3 luni 2 saptamani. day dreaming. Pana ne.am despartit din cauza Vorbelor >