| andriana_;) a întrebat:

Imi place de un coleg de clasa, caruia i-am spus pe mess si el a spus ca ma place, dar nu vrea o relatie cu cineva din clasa, si vreau sa aflu daca ma mai place... apropo deseori vorbim pe mess despre niste lucruri banale, iar la school nu vorbim deloc., ce sa fac si cum sa aflu daca ma mai place?

Răspuns Câştigător
| deeutzabr a răspuns:

Da-ti intalnire cu el in oras, doar ca sa vorbi despre voi sau cand cere el voie la toaleta du-te repede si tu cere voie la profesori zici ca e urgent si sarutal. O sa-l sochezi si ai sa vezi ca o sa fi-ti impreuna si pe ascuns daca el nu vrea sa vada lumea ca e cu o colega

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asta e un subiect tabu.Sa nu ai relatii cu colegii. Oricat ar parea de stupid analizat din exterior e adevarat.Relatiile ca asta rezista cu greu pentru ca ve-ti fi despartiti mai devreme sau mai tarziu de colegii.Nu are sens sa iti mai faci planuri cu el pentru ca e o mare pierdere de timp. O relatie se poate construi pe mess dar daca nu are nicio legatura cu realitatea e nasol.Pe mess avem alta personalitate decat cea de zi cu zi.Nu poti sa il zici ca ii cunosti starea decat si-o afiseaza la status.Inselator? Foarteraised eyebrows
Uita-te in jurul tau.Sigur sunt multi baieti care vor sa fie cu tinehee hee

| monyk a răspuns:

BUna, si daca te-ar placea ce? Adica daca a zis ca nu vrea o relatie cu cineva din cls, atunci nu ai ce sa ii faci, e decizia lui, baieti mai sunt, nu cred ca are rost sa afli una si alta din moment ce el ti-a dat acest raspuns.Eu sincer nu cred sa fie asta cauza, ca sunteti in aceeasi clasa, adica daca te placea cu adevarat cred ca ti-ar fi propus sa fi cu el, e decizia ta ce sa faci, fa ce simti!

| ing. a răspuns:

Buna.Parerea mea este ca nu te place cu adevarat. Daca te-ar fi placut, ar fi vrut sa fie cu tine, mai presus de orice, inclusiv de colegii de clasa! Oricum, relatiile nu prea au continuitate daca se fac intre colegi. Te-o fi placand ca pe o amica, nu chiar ca pe persoana cu care doreste sa fie! Capul sus, baieti gasesti peste tot.happy

| Bubble a răspuns:

Pai are dreptate ca nu vrea relatzie cu cineva din clasa. e cel mai nahspa ca o data si o data tot o sa va despartiti si va fi super nahspa.

| Bubble a răspuns:

Asta e... nu prea ai ce sa faci. eu am avut asa un cuplu si acum nu isi mai vb. se injura. mai bine NU

| andriana_;) explică:

Pai asta mi-a spus si el, cu toate ca am avut si eu principiul asta, ca cu nimeni din clasa, dar asa s-a primit

| andriana_;) explică:

Da dar oricum eu sunt persoana care nu poate avea o relatie cu cineva de care nu-mi place... dar eu vreau sa-l uit, dar nu pot doar din cauza ca il vad in fiece zi

| ╰•●๋° rღxx°●๋•╮ a răspuns:

Crede-ma ca e cel mai aiurea sa ai o relatie cu cineva din clasa de la tine. vorbesc din proprie experientawinking