| Daria3333 a întrebat:

Buna, am o relație de aproape 1 an jumătate, facem sex destul de rar, mereu la început ma doare foarte tare primele 3 4 minute, doar ca nu simt nimic nu simt plăcere, nu simt ca il doresc sau ca ma excită, de ce?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa PRELUDIULUI face ca sexul sa fie dureros si urat.
Niciodata sa nu incepeti partida sexuala fara un preludiu bun. Noua nu ni se scoala nimic si daca nu suntem atinse si mangaiate, nu ne umezim sau excitam, asadar, un Preludiu este compus din mangaieri, sarutari, atingeri senzuale, manipulare pe clitoris cu degetul sau limba, pana iti obtine un orgasm clitoridian si abia atunci, cand tu esti complet relaxata, excitata si lubrefiata, poate intra el vaginal.
Este evident ca baiatul asta nu are habar de sex dar nici de preludiu, daca se comporta ca un mitocan, sarind pe tine, fara sa fii excitata, ca sa nu mai vorbesc ca nu-i placere, ci durere.

| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca raspunsul oferit urmatoarei intrebari sa fie valabil si in cazul tau :
https://www.tpu.ro/......ntactului/
Multa sanatate!

| tzionut a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e vaginita. O doare la inceput de la lipsa lubrefierii apoi nu mai simte nimic. Daca nu e atrasa de partener, e posibil sa fie una din cauzele pentru care nu se excita.

| tzionut a răspuns:

Draga cumpara un vibrator, introdul in viata voastra amoroasa. Neaparat prelungiti preludiul, eventual folositi si lubrefiant.
E posibil sa fie si pe fond psihic. Cand te masturbezi, simti placere? Cum merge relatia voastra. Te simti atrasa de el? Din punctul meu de vedere o data pe luna e prea rar.

| NarcisIfrim a răspuns:

La voi fetele e alta treaba.
Te doare pentru ca iubitul tau nu insista mai mult la preludiu, si sare direct in tine.
Si faza cu placerea, e pentru ca nu mai ai sentimente pentru el. Fetele nu se excita din prima ca baietii, ei merg mai mult pe exicitat, dar voi pe sentimente.

| anonim847483 a răspuns:

Daca ti o baga in cur nu o sa prea simti nimic, spune i sa dea cu putere la pisica?

| erikavip a răspuns:

Poate nu ai sentimente pentru acea persoana, daca spui ca nu simti placere