| Ellisa90 a întrebat:

Am o situatie cu un baiat. Lui a inceput sa ii placa de mine acum ceva vreme, mi-a dat flori, m-a invitat in oras. Dar nimica intre noi nu s-a intamplat, in afara de faptul ca am devenit foarte buni prieteni. Ne impartasim totul. Niciodata nu m-a luat de mana, nu a pus mana pe mine sau nu a incercat sa ma sarute. Stiu ca ma place, din felul in care se uita la mine si mereu imi face complimente, dar nu inteleg de ce nu face vreun pas. El de fel nu e un baiat timid in societate. Daca aveti ceva opinii as fi bucuroasa sa le primesc.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate e timorat de tine, de ce nu il intrebi de ce e asa?! Si tu ai dreptul la initiative si sa faci primul pas! Poate esti prima cu care iese! Nu stie, nu are curaj, de ce sa astepti tu totul de la el?!
Daca ti-l sufla alta mai tupeista, mai inflacarata?!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ia tu initiativa, si tine-l tu de mana (chiar si cu forta daca e nevoie) in timpul cat va plimbati. De asemenea in timpul petrecut impreuna sau al plimbarilor incearca sa-i dai de inteles ca ai vrea sa fii imbratisata si daca nu o face el propune-i sa stati pe o banca unde poti sa-l imbratisezi, sa-ti asezi capul pe umar, pe pieptul lui, te lipesti de el. Probabil ca-si va da seama pana la urma cam ce ti-ai dori din partea lui. Succes!

| seth2016 a răspuns:

Unii sunt mai mototoli. De ce nu faci tu pasul daca iti place de el?

Sau poate nu e mototol. El iti tranmite ceva, tu i-ai raspuns?

| pozomilian a răspuns:

Incearca sa faci tu primul pas sau sa il intrebi daca ii place de tine si chiar daca stii ca te place asa poti obtine un raspuns de la el si ii poti marturisi si tu si poate se va intampla ceva.