| rekinu94 a întrebat:

Azi m-am masturbat... dupa am incercat sa urinez,chinuinduma sa urinez avand senzatia de a urina insa ma chinuiam, mi.a iesit o data cu urina insa o urina alboaie si cu putin spermatozoid prin ea, apoi am avut niste dureri mari la penis si usturimi, acum dupa aproximativ 15 minute nu ma mai doare nimic.
Ati patit vreodata asa ceva?
Stiti cauza acestor simptome?
Poate fi cum dupa masturbare sa fii ramas spermatozoizi si avand in vedere ca ma chinuiam sa urinez s-a intamplat ce am zis eu?
Astept raspunsuri, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai uitat să ne spui dacă masturbarea ai dus-o până la capăt (ai ejaculat sau nu).
Dacă da, probabil că știi că după ejaculare, până la revenirea sfincterelor la starea normală, urinarea e practic imposibilă, indiferent de „presiunea" din „instalație". Și da, e posibil și să mai fi rămas ceva „pe țeavă" și să iasă odată cu urina.

9 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

laughing valeu! ce nasol pai nu o mai face simplu! da nu des! ci rar! sigur ca ai nevoie si de asta! oricine are! oricum daca nu o faci cat esti tanar! cand ai sa fii batran! nu ai sa mai poti! penisul ca si vaginul se flescaiestelaughing imbatraneste! si gata! sperma o mai iesi da nu ca inainte!

| MyloveisJamaica a răspuns:

Nu e bine sa te masturbezi foarte des! o sa duca la impotenta masturbarea si nu o sa mai poti sa faci nimic in pat cu o fata! nu te mai masturba! funda?

| doctorandus a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Delirezi des amice? Ce fel de covor ai fumat? Detalii pe http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| rekinu94 explică (pentru doctorandus):

Esti nebun? grija la limbaj, dupa limbaj tu esti fumat si iti dai probabil filme

| rekinu94 explică (pentru MyloveisJamaica):

Nu duce la nici o impotenta, masturbarea influenteaza doar faptul ca esti obisnuit cu manuta...iar cand faci cu o fata esti mult mai sensibil si excitat incat te termini foarte repede.
Stiu asta pentru ca la fel a fost cand eram virgin, apoi dupa un timp ce am facut-o nu ma terminam asa repede, iar cand faceam pauze mai lungi si doar ma masturba, ...era nasol cand faceam iar cu cineva deoarece eram mult mai esxcitat si mai repede ma terminam, asa ca nu-ti fa griji in privinta asta.

| doctorandus a răspuns (pentru rekinu94):

Ca sa nu ma mai repet, citeste mesajele mele de pe http://www.tpu.ro/......uat-o-mai/

Pe scurt: teza ca masturbarea produce impotenta sau ejaculare precoce este "recunoscuta" pe larg de medici, si anume marea majoritate a medicilor o recunosc drept pseudologie.

| doctorandus a răspuns (pentru rekinu94):

Dovezile anecdotice nu inseamna nimic in cercetarea medicala. Asa ca nu poti generaliza ce s-a intamplat cu tine.

| rekinu94 explică (pentru doctorandus):

Pai e ceva logic, exact dupa 1 min dupa masturbare m-am chinuit sa urinez, am mai incercat asta si intr-adevar a fost extrem de greu sa urinez insa de data asta a fost urina cu ceva sperma, si niste usturimi, eu cred ca din cauza efortului pe care l-am depus sa urinez si a ramas pe teava...

| DragosAlex959 a răspuns:

Ceau.Mai ai aceasta problema? Dacă nu cum ai remediat-o?