| Simonasimi a întrebat:

Am si eu cateva intrebarii pentru baietii.

Deci eu stau cu un baiat de 5 zile.

El mi-a spus sa nu zic la nimeni ca stau cu el.Cu motivul asta:

Eu nu vreau sa afle nimeni ca stau eu cu tine pentru ca "lumea" este rea si vorbeste prostii si poate vrea sa ne desparta.

Iar eu i-am zis ca eu nu cred varjeala cu "lumea", eu cred ca el nu vrea sa afle nimeni pentru ca ii este rusine cu mine sau poate crede ca o sa rada lumea de el ca sta cu mine. AM nevoie sa stiu de ce nu vrea sa afle nimeni.

Voi ce credeti? Voi il credeti pe el? Ce ati face in locul meu? Credeti ca este mai bine sa ii dau "papuci"?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,hai sa fim seriosi...lumea e rea si vorbeste prostii si poate vrea sa va desparta,asta e ceva normal ca lumea e rea si asta se stie din totdeauna, dar daca vrea sa aveti o relatie serioasa, nu trebuie sa va feriti de nimeni si sa nu tineti cont de parerile si vorbele lumii.Adica cum,stai cu el nu stiu cat timp pe ascuns doar asa ca lumea e rea? Pai el ar trebui sa fie mandru ca e cu tine si sa se afiseze cu tine oriunde, ca in orice cuplu normal.Ce crezi, eu am avut o relatie de 3 ani cu un baiat,crezi ca lumea nu s-a bagat sau nu a vorbit de noi niciodata? Asta e normal ca mereu exista persoane invidioase si rau intentionate dar asta nu insemna ca noi trebuia sa ne ferim de frica lor, am trecut peste toate impreuna.
Ce ar fi acum toti sa se fereasca doar ca lumea vorbeste, gura lumii nu o poti astupa.
Oricum voi abia aveti 5 zile, abia acum incepeti sa va cunoasteti, sa vezi si tu mai bine ce fel de persoana e.Asteapta ceva timp sa vezi comportamentul lui daca se tot fereste,fie are pe altcineva si nu vrea sa se stie de voi,fie are o oarecare retinere,din pacate e posibil sa ii fie rusine pentru ca mai sunt baieti de genul asta,dar daca ii pasa de tine nu va tine cont de barfe si abureli.
Incearca sa discuti cu el, sa ii spui ca nu puteti sta asa la nesfarsit si sa iti spuna adevarul, poate nu are intentii serioase cu tine.Adevarul e ca nu e o relatie bine inchegata, abia incepeti sa va cunoasteti.

11 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Deci esti la inceput nu? Acum e momentul sa ii zici sa se tot duca! Eu cred altceva sa stii! Eu cred ca el are pe o alta de aceea se fereste nu cred ca tu esti cauza! Ce sa aiba de ascuns nu? Ce trebuie sa faci sa iti pui voal pe fata ca musulmancele sa ti se vada doar ochii?! laughing Ha ce tupeu are! Lumea e rea? lumea de care el se ascunde cu un motiv de el stiut? Draga mea lumea e plina de acesti indivizi cu mai multe fete, care se ascund sub o masca! Tu meriti mult mai mult! Iti doresc mult noroc si ai grija de tine da?

| Viviluka a răspuns:

Asa era si fostul meu prieten. La inceput tinea la mine se lauda cu mine la totii prieteni si nu ii pasa de ce zice lumea. E cand ne-am certat odata 2 lunii de zile apoi ne-am impacat. Facea " vezi sa nu zici la nimeni ca ne-am impacat ". Motivul l-am inteles mai tarziu si el acelasi lucru zicea exact ca prietenul tau si eu puneam botu'. Dar adevaratu motiv era ca el ma insela de multe ori si ii era frica ca sa nu vina cineva sa imi zica. Rusine cu mine nu ii era. Nu vreau sa ma laud dar toata lumea mi-a zis ca sunt mai frumoasa ca el de 1000 de ori si ca nu ma merita.

Deci ori ii e rusine cu tine ori vrea sa te insele. Mai exista o varianta poate si asta era la prietenul meu. Ne certam ne impacam de 100 de ori si il interesa ca lumea vorbeste si zice " iaute-i si pe astia se cearta se impaca " dar la tine nu e asa pentru ca tu dabea ai inceput relatia.

Explicai ca tu vrei sa afle lumea nu iti pasa de lume sa zica ce-o vrea. Daca va iubiti treceti impreuna prin tot

| superdorex a răspuns (pentru Viviluka):

Asa este! Viata e atat de frumoasa si e pacat sa va cramponati in fata acestor prefacuti! Multa bafta!

| forever4you a răspuns (pentru Viviluka):

Doamne` straight face @ Viviluka avem una si aceeasi poveste straight face :X Si eu am patit exact la fel oh go on

@Simonasimi incearca sa-i explici ca lumea nu are de ce sa va despartawinking si daca nu va intelge si o va tine in continuare cu "nu ca ne desparte" si mai stiu eu ce, inseamnca ca ori ii este rusine cu tine ori are pe alta. Tu dupa spune-i chestiile astea spune-i ca tu vrei ca sa se afle de voi doi daca nu-i de acord.isi bate joc de tine.

| Virkno a răspuns:

Daca tear iubii asa cum zice nu iar fi rusine cu tine deci in concluzie dai papuciiwinking

| Cirus a răspuns:

Intr'adevar ii poate fi rusine. te poti duce hotarata la el si sa il intrebi daca el crede ca candva ar putea sa va desparta si de ce mai stati impreuna daca va ascundeti.sau sa ii spui k ai marturisit catorva colege/colegi / prieteni de ale/ai tale ca esti cu el, sa vezi cum reactioneaza. daca se fereste. ii e rusine. nicidecum teama de despartire... sunt 5 zile totusi.

| gabitzuk a răspuns:

1.ori mai e cu cineva 2. ori ii e rusine cu tine[si atunci e un dobitoc] 3.ii scade rangu daca afla cineva k e intr-o relatie 4. poate e chestia cu lumea[da nu prea cred] 5.mai stai putin cu el... poate are nevoie sa se obisnuiasca

| Simonasimi explică:

Va multumesc mult la toti pentru raspunsurii. Pentru mine inseamna foarte mult ce ati spus voi.Si aveti dreptate.Este un cretin deci ii spun pa si pusi.laughing Va multumesc mult si meritai toti fundite multe dar din pacate nu pot sa va dau la totii. Aveti grija de voi.Va pup pa-pa.

| sweetgirl21 a răspuns:

Stiu ca ai specificat pentru baieti, dar daca ti-a zis asa ori are pe altcineva si atunci e normal sa ascunda relatia cu tine, ori vrea ceva anume dupa care te va lasa. clar nu vrea ceva serios crede-ma. lasa-l acum cat mai poti

| kiki81 a răspuns:

Dai papucii ca-i prost.

| alex1818 a răspuns:

Da-i papuci. De ce? pentru ca un baiat cand i spune unei fete asa ceva inseamna ca el nu sta cu tine pentru ca te place.Eu cred ca sta cu tine pentru ca esti mai dezvoltata... Daca chiar tear iubi ar vrea sa stie toata lumea