| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu in intrebare... am facut-o vineri,. zi azi(marti) mi-am facut un test de sarcina(Sure Check), si mia aratat ca nu sunt insarcinata... ar trebui sa mai fac unul sa fiu sigura? daca da, cam dupa cat timp? mersi mult:*

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina facut la 5 zile de la contact are relevanta zero. In nici un caz nu ar fi fost pozitiv daca ai fi insarcinata. Ca sa fii sigura, fa un test din prima urina de dimineata la 21 de zile de la contact, repetat peste 2-3 zile.
Zici ca la 6 zile de la contact ti-a venit menstruatia. Daca ea a venit exact in ziua in care trebuia (regulat) si este normala din toate punctele de vedere: cantitate, durata, aspect, flux, simptome de insotire, e putin probabil sa fii insarcinata. Totusi un test la 21-23 de zile de la contact, pentru certitudine, se impune, urmat OBLIGATORIU de o vizita la ginecolog.

| marsy a răspuns:

Da. dupa 2 saptamana. mai asteapta ceva timp. sh repeta-l!

| Tessy a răspuns:

Testul se face dupa 10-14 zile.Deci testul facut de tine nu este valabil.Mergi iti iei doua teste de sarcina si le faci in 2 zile consecutive, dupa cel putin doua saptamani de la actul sexual.

| pysi a răspuns:

Testul de sarcina se face la 2 saptamini de la contaktuk sexual, asa ca far nici o intrebare obligatoriu trebuie sa-l faci...

| g_7133 a răspuns:

Testul de sarcina se face la 2 saptamani de la contact happy. eu asa stiu happy.

| madyyy18 a răspuns:

Este mult prea devreme ca sa-ti faci testul mai asteapta inca 10 zile si repetal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
De ce nu te protejezi cu prezervativ, nu crezi că este mai sănătos aşa?
Regula este după cel puţin 7 zile de la presupusul contact neprotejat ori în zilele premergătoare apariţie menstrei.
Nu fiţi comozi, responsabilitatea îşi spune cuvântul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca azi, (miercuri), mi-a veit stopul?:-ss... e posibil sa fiu si asa?:-sscrying((

| amapet a răspuns:

Ai facut testul prea devreme. Testul este relevant doar la cateva zile de la intarzierea menstruatiei.