| feisbuc a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Am o prietena de aproximativ 5 ani de zile. Anul trecut am fost despartiti pentru o perioada de vreo 10 luni, ea a rupt relatia, pe motiv ca nu se mai simte atrasa de mine si o plictisesc, timp in care ea a fost cu altcineva, eu nu. Dupa un timp a inceput sa ma caute si a vrut sa ne impacam, am acceptat din cauza ca o iubesc enorm de mult. Toate bune si frumoase la inceput, dupa care am inceput sa ne certam din lucruri minore, tot ce fac eu e gresit sau nu e pe placul ei, lucruri care inainte nu erau o problema, nu mai vrea sa facem dragoste, sex, etc, tot felul de lucruri acum i se par plictisitoare, imi reproseaza orice, iar de curand mi-a spus ca mai simte ceva si pentru respectivul cu care a stat cateva luni. Pana acum 2 saptamani era totul perfect, simteam ca ma iubeste, acum totul e diferit, ii simt doar indiferenta, nu inteleg de ce. Situatia pentru mine a devenit extrem de serioasa, incepe sa ma macine, deoarece am mai trecut prin asta si nu vreau sa se repete. Sa renunt la ea nu pot, o iubesc prea mult. Am 22 ani si ea 20. Poate am uitat cateva detalii, nu stiu, daca aveti intrebari, va rog. Deci, ce ar trebui sa fac pentru a rezolva aceasta problema?

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce fel de relatie este aia unde nu exista implicare? Nu te simti calcat in picioare, nu simti ca pierzi timpul?

| mona a răspuns:

Fata nu e hotarata si nu stie ce vrea se pare, va joaca pe amandoi cum vrea ea[cand se plictiseste de unu fuge la celalalt si invers], poti rezolva aceasta problema prin a pune punct definitiv

| onasis1961 a răspuns:

Pur şi simplu, Te compătimesc! Băi omule, nu vezi că tu eşti de Rezervă! Eşti ultima spiţă de la roată pentru ea! Păcat că ai pierdut 5 ani din viaţă! Dăi papucii cât mai repede şi găseşte pe cineva care merită iubirea ta! Mimoza asta te v-a părăsii cu primul venit şi ai să suferi iar, cel puţin în orgoliul tău să ai mândria că tu ai pus capăt relaţiei! Baftă şi să fii iubit de cine merită cu adevărat!

| VadTot a răspuns:

Prietene,Asculta la mine si tine minte ce iti voi spune.Cu siguranta probabil nu mi vei urma sfatul acum.de aceea tine minte si ai sa vezi ca am dreptate.ce iti spun..Deci sfatul meu este sa o uiti uito"Definitiv si pentru totdeauna! Sau cere o in casatorie ce zici? Ce alegi? ai avea incredere sa o ceri in casatorie? Nu prea cred. Deci odata ce te a lasat pentru un altul Iti Garantez si iti las scris ca te va lasa si adoua oara! Acum este alegerea ta ce vei face.De aceea te sfatuiesc sa numai ceri sfaturi ori cum nu le vei pune in practica.Cel mai bine este sa o parasesti tu tu si sa o uiti DEfinitiv! Gaseste ti alta fata Sunt multe fete care sigur te vor vrea. Ce naiba esti tanar. pentru ce sa stai langa o persoana care nu te respecta nu tine la tine si nici nu te iubeste? Ca o iubesti tu? hmm Crezi ca se merita?
DEci Fugi din viata ei! Priveste inainte Capul sus Viata i Frumoasa!

| neutrino a răspuns:

Aeasta problema nu mai poate fi rezolvata. Gata! O relatie are si un sfarsit, pe care trebuie sa-l acceptam. Tu, in prima faza nu ai dorit sa-l accepti si ai incercat sa innozi, sa carpesti relatia, fara a tine cont ca se va rupe de la nod. Accepta sfarsitul, si nici nu trebuie sa cauti vinovatul. 5 ani e totusi mult pentru o relatie pe care o incepi la 15 ani.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Poate nu ma vei asculta, dar totusi mai bine te desparti de ea si o uiti pentru totdeauna, deoarece nu cred ca mai simte ceva pentru tine deoarece daca te-a lasat prima oarapentru altul, iar acum sunt probleme mult mai grave decat atunci cand era prima relatie o sa se desparta de tine.
O zi buna!

| HappyGrumpy a răspuns:

Dap, s-a intors la tine doar ca sa nu fie singura sa nu sufere dupa ala, asa sunt femeile, practic se foloseste de tine, deci nu te iubeste, nu cum ar vrea ea, deja cauta altceva, am avut o situatie asemanatoare in care eu am fost celalalt, ce-l care i-am oferit pasiunea, dar ele sunt nehotarate, nici pasiune prea multa nu vor, vor sa fie lasate in pace, si in acelasi timp sa fie iubite cand au nevoie, cauta-ti una care sa te iubeasca cu adevarat, o vei gasi daca cauti.de data asta fii puternic si las-o tu, poate asa te va aprecia, vezi daca te va mai cauta si cat va insista. fii puternic, arata-i ca nu vei fii toata viata catelul ei.