| Didiana33 a întrebat:

Buna, am și eu nevoie de niște răspunsuri. Am făcut sex uscat cu iubitul meu, el având boxerii pe el și a ejaculat in ei. Exista riscul apariției unei sarcini? Ideea e ca menstruația mea a întârziat 2 zile. Am văzut mai multe articole și încă nu stiu nimic concret. Ideea e ca menstruația mea a întârziat 2 zile.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma fata tu glumesti? cum dumnezeu poti intreba asa ceva omule

| corbulalbrosu a răspuns:

Ori esti inca prea tinerica, sau iti lipsesc in totalitate informatiile corecte atat in privinta modului cat si al momentului in care se poate concepe un copil. Orice fata/femeie dar nu doar ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care au ajuns in acel moment in care este posibil sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi foarte bine ca inainte de a intretine primul contact sexual si mai ales si neprotejat, cei 2 sa fie deja bine informati incat sa stie ca pentru a se putea forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa existe si sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa existe in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume
1-) In primul rand orice fata care are deja ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata, insa NUMAI/DOAR daca sexul sau chiar si masturbarea neglijenta se intampla/are loc in una sau in toate cele 4-5 zile apartinatoare PERIOADEI FERTILE, adica zilele care sunt situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand OVULUL VIABIL deja exista in uterul si acesta poata fi fecundat de un spermatozoid provenit din sperma si NU si din din lichidul preejeculator fiindca in continutul acestuia NU exista spermatozoizi.
2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga si sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), fiindca doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga pana in cele 2 trompe uterine pentru a fecunda ovulul in vederea formarii unei noi forme de viata.
In situatia descrisa in prezenta intrebare se poate aprecia fara nicio teama de a gresi, ca fiind cu totul imposibil sa poata sa ia nastere o sarcina... chiar si una pur ipotetica.
Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Da; boxerii lui vor naște o pereche de bichinei peste vreo 7 zile.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida. Este o dereglare a menstruatiei.

| Frank51 a răspuns:

Stai linistita, un copil este o binecuvantare.

| Hammurabi a răspuns:

Trebuie să știm din ce material erau făcuți boxerii, cât de deasă era țesătura și dacă și tu aveai chiloțeii pe tine.
laughing)))

| Necunoscut112 a răspuns:

Ce aţi făcut voi nu se numeşte sex uscat, si nu, ny există posibilitatea de apariţie a unei sarcini.

| Lule a răspuns:

Ce e un "sex uscat"?