| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitatelaughing De ce fetele care au cosuri, dupa ce isi incept viata sexuala le dispar cosurile. Ce legatura are sexul cu cosurile?laughing dau si fundalaughing

Răspuns Câştigător
| Siimooona a răspuns:

Dupa inceperea vietii sexuale femeile sufera o reglare hormonala. Ciclu devine regulat, cosurile dispar. de astea

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pai au loc diverse procese in ceea ce privesc glandele endocrine si legatura lor cu hormonii, se leaga multe si de asta dispar cosurile dupa sex

| FoarteLetargic a răspuns:

Dar nu are o legatura directa sexul cu cosurile... cosurile de obicei apar in perioada adolscentei deoarece au loc in perioada aia niste schimbari hormonale. Cosurile mai pot aparea din lipsa igienei sau din cauza unei alimentatii necorescpunzatoare (toxice) Dupa perioada adolscentei daca te-ai ingrijit cum trebuie si mananci cat de cat ok si nu bagi in tinte toate shiturile posibile nu ar trebui sa ai probleme cu cosurile. Sexul poate influenta cosurile cand acestea or aparut din cauza unor dezechlibre hormonale dar nu este neaparat sa functioneze... cel mai sigur pentru a scapa de cosuri este o igiena a fetei bine pusa la punct si o alimentatie sanatoasa. Pace tiewinking

| robo888 a răspuns:

Dupa inceperea vietii sexuale femeile sufera o reglare hormonala. Ciclu devine regulat, cosurile dispar. de astea