| alina_6660 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare acum 2 saptmani am facut sex neprotejat cu prieteul meu acum o saptamana iar am facut dar de la ultimul contact am o secretie maronie cam de 3 zile tine acum sa oprit despre ce poate fi vorba sarcina sau ceva infectie mentionez ca peste 3 zile trebuie sa-mi vian ciclu si sunt foarte stresata astept rapsuns va rogcrying

Răspuns Câştigător
| nighter a răspuns:

Nu putem sa ne consultam globul de cristal si sa stim. Cel mai sigur iei un test de sarcina si afli.
Oricum, vad ca toata lumea vorbeste DEGEABA pe TPU cand spune NU faceti sex neprotejat. Incearca sa faci doar sex protejat de acum si vei fi scutita de neplaceri (bebe, infectii cu transmitere sexuala, eventual incertitudini de genul celor pe care le ai acum).

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibil amandoua. Va trebui sa mai astepti macar 10 zile pana la primul test de sarcina concludent. Din pacate pana atunci stai cu grija, mai ales ca ai facut sex neprotejat in cea mai fertila perioada, asa ca riscul de sarcina e maxim.

| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca e posibil sa fi insarcinata, din moment ce ai facut sex neprotejat si acele secretii maronii au multe femei insarcinate in loc de menstruatie, o secretie maronie care e mai slaba cantitativ decat menstruatia si nu tine cat tine menstruatia, doar 2-3 zile. Daca e asa, fa un test de sarcina si pe viitor cauta o metoda de contraceptie ca si daca ai avea o infectie trebuie sa mergi la ginecolog, sa iti dea tratament si daca cumva ai infectie desi ma indoiesc pentru.ca daca ai avea infectie ai avea si usturimi, mancarimi, si altele. Dar daca ai avea, atunci si prietenul tau trebuie tratat ca cum a-ti facut-o neprotejat se poate sa ia si el.Decat sa stai cu griji, mai bine protejeaza-te, asa e cel mai bine.
Ai cumva sindrom premenstrual?!

| Derye a răspuns:

Ma, de ce trebuie intrebati toate DUPA si nu INAINTE de a face sex? straight face

| ZapPy a răspuns:

Sigur ceva bacterie, colpita sau ceva. Meri la un ginecolog sa fi sigura!
Invata-te minte sa nu mai faci neprotejat, nu trebuie sa ai tu ceva ii destul sa aiba el ceva probleme ca ai si tu apoi...merita?

Fa-te bine! happy

| ea_5657 a răspuns:

Trebuie sa-ti vina ciclu

dar mai bine ai mege sa-ti faci un tes de sarcina!

| alina_6660 explică:

Dar poate fi vorba si de o satrcina sau doar infectie

| alina_6660 explică:

Pai cei sindromul premenstraul mentionez ca de 3 saptamani trebuia sa am simptome de sarcina daca eram insarcinata parerea mea si da si femeile insarcinate au o secretie roz de maronie nu stiam