| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am aproape 18 ani si de catva timp am prietena de 20 de ani. Din vorba in vorba i-am zis ca nu am facut-o inca dar vreau. Ea nu a zis nu si simt ca si ea vrea. Nu asta e problema. Problema e ca trebuie sa imi cumpar prezervative si nu stiu cu sa o fac..mam gandit sa ma duc la un supermarket sau undeva unde nu ma cunoaste vanzatoarea. Dar intrebarea mea e cum cumpar? Cum cer marimea? De unde stiu eu ce marime imi trebuie? Va rog sa imi dati un sfat.

6 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Pentru marime te duci la farmacie: au un perete special unde iti bagi organul si vezi unde se potriveste cel mai bine. Dar trebuie sa ii spui inainte farmacistei ca nu stii marimea si ea te va duce la acel perete, e ca o cabina de proba, nu e in vazul lumii. Nu te duce la supermarket ca asa nu te poti descurca prea usor.

| Pitzipoanca a răspuns:

In Romania nu le gasesti pe marime. Adica marimea e scrisa foarte mic pe cutie. Cel putin in cazul durex. Poti cauta pe net cam ce diametru ti s-ar potrivi. Si apoi mergi la sigur. Sau ceri la o farmacie mai multe cutii si citesti de pe ele. Nu te jena, nu ai de ce. Bravo tie ca folosesti prezervativ.

| plosnitapufoasa a răspuns:

Ia de la supermarket sau roaga un pr mai tupeist sati ia.

| yuly04 a răspuns:

Prezervativele nu-s pe marimilaughing))si te duci iei din raft si platesti care e faza

| RelaxedGirl a răspuns:

May,daca nu ai o Anaconda in pantaloni iti poti lua prezervative normale.du-te la magazin, eventual intr-un Lidle...sau Kaufland(daca iti e rusine sa intrebi vanzatoarea)....si incearca-lehappy

| Bancila_Radu_1997 a răspuns:

Mha zi aleia sa ti.o masoare laughing)