| 999999 a întrebat:

am si eu o intrebare.am facut sex cu prietenul meu(eu fiind virgina) si nu mi-a curs deloc sange? ma tot gandesc sa nu am vreo problemathinking plus de asta nu am simtit mai nimic(numai durere)ast un rasp pop

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

La inceput e normal sa nu simti mai nimic.nu toate fetele se simt confortabil din prima, placerea poate veni in timp odata cu erotizarea vaginului. Ca nu a curs sange si asta intra in sfera normalitatii, poate ai un himen elastic. uneori curge sange la al doilea act sexual sau cand schimbi pozitiile. Dar exista si posibilitatea sa nu fi fost virgina in ideea ca poate te-ai deflorat accidental mai demult (ex: la gimnastica, in timpul unor jocuri erotice, masturbare) si mai exista posibilitatea ca sangerarea sa fi fost mai subtila si sa n-o fi observat.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sangerarea nu e obligatorie, iar lipsa resimtirii placerii se adtoreaza preludiului inadecvat, insuficient, crisparii tale daca ati facut fara prezervativ, mediul nu era foarte ok, etc... nepriceperii lui, sau grabei, (sa se grabeasca incet!) sau ejacularii precoce si atunci, de unde?! Invata, cauta si cititi, si practicti Petting-ul! Acomodarea si aparitia placerii depind de mai multi factori/variabile! E foarte util un pahar de vin rosu, (sau, prima oara Trebuia cu sampanie!) pentru a te ajuta sa te destinzi, ca sa fie ok! Success!

| Sara a răspuns:

Tu, e si normal prima oara sa nu simti placere. Ai sa vezi a2a, a 3a oara iti va placea. Daca nu ti a curs sange nu e nimica grav, depinde de organism. Spre norocul tau, prietenul u te-a acuzat k ti ai pierdut virg mai devreme cu altu, dar daca te a inteles e oky :* bafta :*

| Antonimu a răspuns:

Maicamea e doctora si m-am intresat, fiind adolescent si mi-a spus ca fetele fiind virgine au o membrana, in timpul dezvirginarii aceea membrana se rupe si curge sange sau se rupe dar nu curge sange, durerea provine din cauza acelei membrane, nu ai nici un fel de problema.

| petronela_4784 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu este necesar sa iti curga sange...nu la toate fetele este la fel.Si tot nu aveai cum sa simti mai nimic pentru prima oara...treptat vei simti diferenta si vei simti placere...si cu timpul vei ajunge si la orgasm! Ai rabdare si te vei simti bine!

| andreea8888 a răspuns:

Sper sa nu patesti asa cum patesc foarte multe fete in ziua de azi, ca daca nu au orgasm sau nu se simt bine din prima, raman cu ''cicatrici'', in sensul ca le trebuiesc ani buni ca sa ajunga la o viata sexuala mai buna!
Vorbeste mereu cu cel cu care faci dragoste spunand mereu ce iti place sau nu, invata sa te cunosti pe tine ca si corp, sa stii ce iti place si cum iti place, si gandeste-te prima data la tine, la satisfactia ta, nu la cel care sta langa tine(nu vorbesc de egoism, dar nici de pasivitate fata de tine insuti), astfel ajungand sa te simti mai normala si iubita, increzatoare!
Apropos.este normal ca prima data sa simti durere, nu in mod exagerat, dar oricum durerica tongue, insa chestia cu sangele...iti pot spune ca fiecare femeie este diversa, deci s-ar putea ca himenul tau sa fie mai elastic si sa nu curga sange, sau mai exista posibilitatea sa fi ramas virgina in continuare...
Ai grija de tine!

| Adelina_5610 a răspuns:

Nu la toate fetele trebuie sa curga sange...nici mie nu mi a curs...si e totul normalhappy...stai linistita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Himen elastic ce se va rupe probabil numai la nastere din cauza asta nu ai sangerat. In legatura cu placerea asculta sfaturile lui Nogod si psihosex sunt foarte bune. Si incearca sa ii spui partenerului atunci cand iti place sau nu iti place ce face si cum ti-ar place sa se desfasoare actiunea. Cateodata trebuie sa te cunsoti tu pe tine ca apoi sa te poate cunoaste partenerul.winking