| Katsu a întrebat:

Buna seara tuturor, prietena mea vrea sa fuga de acasa din cauza parintilor ei din cauza ca se poarta ingrozitor cu ea, si vrea sa vina la mine acasa un timp. ea inca nu are 18 ani, deci e minora iar mama ei a amenintat-o ca daca ea fuge de acasa, ma da pe mine in judecata pentru corupere de minori, eu sunt minor am 17 ani iar ea are 14 ani, si na. distanta dintre noi e mare (800km) si vreau sa stiu daca mama ei chiar poate sa ma dea in judecata pentru corupere de minori daca prietena mea vine aici din proprie initiativa? Sau ma mai poate acuza de altceva?
O seara frumoasa!

6 răspunsuri:
| hackey a răspuns:

Parintii ei o au in grija pana la 18 ani. Fuge de acasa? Se incadreaza la rapire. Daca ai facut si sex ai bonus inca o sentinta pentru corupere de minori.
Legal, fara sa faci sex cu ea, o sa fi acuzat de rapire. Pricepi? Chiar daca ea vrea sa stea la tine nu se poate LEGAL

| white_2190 a răspuns:

Da te poate da in judecata si poti face puscarie pentru lucrul acesta.

| goodyke a răspuns:

In primul rand nu faci tu puscarie, pentru ca esti minor, consultati parintii

| Katsu explică:

Pai daca nu voi intretine relatii sexuale cu ea nu prea vad cum as putea lua puscarie...

| Katsu explică:

Mda.nasoala treaba.

| UnulAltul a răspuns:

Nu poate sa te dea pe tine in jud daca si tu esti minor, dar iti gaseste altceva.Pana la 18 ani e in grija parintilor. Punct!