| Katsu a întrebat:

Buna seara tuturor, prietena mea vrea sa fuga de acasa din cauza parintilor ei din cauza ca se poarta ingrozitor cu ea, si vrea sa vina la mine acasa un timp. ea inca nu are 18 ani, deci e minora iar mama ei a amenintat-o ca daca ea fuge de acasa, ma da pe mine in judecata pentru corupere de minori, eu sunt minor am 17 ani iar ea are 14 ani, si na. distanta dintre noi e mare (800km) si vreau sa stiu daca mama ei chiar poate sa ma dea in judecata pentru corupere de minori daca prietena mea vine aici din proprie initiativa? Sau ma mai poate acuza de altceva?

2 răspunsuri:
| Denni99 a răspuns:

Poate sa iti dea in judecata parinti, pentru ca teau lasat sa o primesti fara stirea parintilor ei

| CrissuBaa90210 a răspuns:

Eu nu cred ca poate sa, se intample ceva deoarece tu esti minor, inca si nu are cum sa te dea in judecata pentru corupere de minori... faza este logica amandoi sunteti minori nu are importanta cat de mare e varsta.(poate sa te dea in judecata doar daca ai 18 ani)