| Angel1653 a întrebat:

Buna am și eu o întrebare, am reținere de menstruație de 7 zile ma deranjează puțin doar pieptul dureri premenstruale de data aceasta nu am.Am si scurgeri albicioase, poate sa fie sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 10 ore | Angel1653 explică (pentru Img2313):
In ziua ovolutiei și a fost neprotejat
In acest caz s-ar putea ca urmatoarea menstruatie sa-ti porneasca probabil ca dupa ce vor trece 12-13 luni. Este posibil sa fii insarcinata. Felicitari

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate fii sarcina.
Fa un test de sarcina maine si te vei convinge daca esti, sau nu.

| Angel1653 explică (pentru Violleta2022):

Mersi mult, duminica o să-l fac

| Andreeush a răspuns:

Depinde poate fi vreo dereglare hormonala dar ar fi indicat sa mergi la un medic.

| Img2313 a răspuns:

Anul trecut mi-a intarziat in mai multe luni chiar si 8 zile. Nici eu nu am avut simptome premenstruale, doar in ziua cand a inceput menstruatia. Poate fi o dereglare hormonala. Acum depinde in ce conditii si in ce perioda s-a intamplat contactul sexual.

| Angel1653 explică (pentru Img2313):

In ziua ovolutiei și a fost neprotejat

| RAY a răspuns (pentru Angel1653):

Repet daca ai mentruatie nu e semn de nici o sarcina si protejativa mereu

| Angel1653 explică (pentru RAY):

Eu menstruație nu am deja de o saptamana și nu am nevoie sa ma protejez eu am soț in comparație cu altele care se roagă sa nu prindă sarcina...

| RAY a răspuns (pentru Angel1653):

6 saptamani e termenul in care putem afirma ca ai putea fi gravida, nu stiam

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Angel1653):

Acum 10 ore | Angel1653 explică (pentru Img2313):
In ziua ovolutiei și a fost neprotejat
In acest caz s-ar putea ca urmatoarea menstruatie sa-ti porneasca probabil ca dupa ce vor trece 12-13 luni. Este posibil sa fii insarcinata. Felicitari