| catalinutza20010 a întrebat:

o intrebare pentru doamne-domnisoare..imi intarzie menstruatia de o saptamana, am avut dureri amorteli specifice dar nu apare sad contact sexual am.Am facut 5 teste de sarcina, dimineata timp de 3 zile si toate sunt negative; am vorbit cu doctorita la telefon si mi-a spus ca nu e nici o problema daca sunt negative si sa mai astept; programare la control am abia peste 2 saptamani si stau ca pe ghimpi.Nu ma simt deloc insarcinata laughing si nici nu cred ca as fi.De ce inatarzie oare? sad poate fi o schimbare de data?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In organismul fetelor la adolescenta se produc modificari importante de natura hormonala.Pentru a ramane insarcinata sexul trebuia sa fi avut loc in perioada fertila si baiatul sa fi ejaculat sperma in vaginul tau.Se pare ca nu au fost indeplinite aceste cerinte deci nu s-a instalat o sarcina si din aceasta cauza testele sunt negative.Intarzierea menstruatiei in astfel de cazuri este de natura hormonala urmand sa apara cat de curand deoarece semnele premenstruale resimtite se produc doar in astfel de situatie. Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Este prea devreme pentru concluzii concrete.

| KMaddieK a răspuns:

Se poate sa se schimbe data, poate esti racita sau stresata.