| Paddawa a întrebat:

daca o fac prima oara, iar prietenul meu isi pune prezervativ, eu trebuie sa iau ceva anticonceptionale, sau ceva de genul? Vreau sa stiu acest lucru, pentru ca e important pentru mine. Nu are nimic daca el doar isi pune prezervativ, o facem si atat? Evident, sa avem grija. Multumeesc, astept raspuns.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Se vede cat de pregatita esti sa faci sex...

| Crisu a răspuns:

Prezervtivul se poate rupe, si exista o sansa sa ramai insarcinata. Ia pastilele de a 2-a zi, pentru a nu mai exista nici un risc.Sau te poti duce la farmacie, pentru ca sunt niste plasturi speciali care se lipesc pe mana, burta etc. si nu mai trebuie sa iei nimic altceva.Cu toate astea, iti recomand pastilele de a 2-a zi.[e una dintre cele mai sigure metode]

| Crisu a răspuns:

Ba da stiu pe ce lume traiesc. dar nu ma obosesc sa ma cert cu tine, fata a pus o intrebare si eu am raspuns din ce stiu.nu mai comenta fiecare intrebare.

| thereforyou a răspuns:

Vai diddu(crisu) doamne dumnezeule ce ai putut spune...cum dracu' sa ii spui sa ia pastilele de a 2-a zi? Crezi ca asa una doua iei pastilele alea degeaba si nu ai nimic? Plus ca nu sunt nici ieftine. Alea se numesc pastile de urgenta, nu se numesc de urgenta degeaba. Doamne habar nu ai despre nimic, esti doar un copil.
Pentru Paddawa: Sa isi ia Durex Extrasafe, este cel mai bun pentru dezvirginare, nu o asculta pe diddu(Crisu), are 14 ani, habar nu are pe ce lume traieste.

| soul2soull a răspuns:

JALE mare fratilor big grin prezervativul al folosesti cand ai o aventura

cand ai o relatie stabila femeia foloseste folii chinezesti se introduc la femeie cu 10 minute inainte de a incepe si gata fara dureri de cap si efecte secundare(pastile contraceptive)

| Maddu a răspuns:

Draga sa stii ca s'au intamplat atatea de la prezervativ.se poate rupebig grinAsa ca ar fi bine sa ai una dintre metodele contraceptive insa asta daca iti recomanda si medicul.Nu poti sa le iei asa de capul tauwinking Craciun fericit!

| alexwars a răspuns:

Nu, nu trebuie daca shia pus el prezervativ puteti incepe oricand fara sa mai ei anticonceptzionale sau ceva de genu.:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionalele trebuie sa le iei cu acordul doctorului. nu oricumhappy

pwpici. Craciun Fericit:*

| Paddawa explică:

Multumesc mult celor care mi-au raspuns. >:d< :* sarbatori fericite si un an nou frumos love struck.:*

| Tedi a răspuns:

Hei, atata timp cat contactul sexual e protejat, nu trebuie sa iei nici o pilula. Anticonceptionalele se iau pentru reglarea ciclului, sau daca ai un prieten stabil si v-ati saturat de prezervative si vreti sa o faceti fara... happy. Deci... linistita poti sa faci ce vrei cat timp el se protejeaza happy

| andreiutzuuuuuu a răspuns:

Ti-o baga cu prezervativul in fata sau in spate si gata