| Paddawa a întrebat:

Daca o fac pentru prima oara si prietenul meu va folosi prezervativ, trebuie sa iau si eu ceva anticonceptionale? straight face help meeee.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e nevoie sa iei anticonceptionale, prezervativul este cea mai buna metoda de protectie.

| claus a răspuns:

Tare intrebarea. exista o sansa de 1% sa se rupa prezervativu si un spermatozoid mic si viteaz sa intre in tine.
in special daca e salbatic, negru sau o are uriasa. prezervativele se pot rupe. deci cel mai bine e sa ia din alea scumpe, nu de 1 ron bucata. prezervativul te protejeaza de boli sexuale, anticonceptionalele de sarcina. daca si-a mai tras-o si cu altele inainte folositi prezervativu. oricum folositi prezervativu ca sigur esti distrata si intr-o zi vei uita sa o iei si tocmai atunci...macar baietii mari se gandesc si te intreaba daca ai luat pastila sau nu.
deci concluzie, PREZERVATIV DE CEA MAI BUNA CALITATE.

| PublicAnonim a răspuns:

Nu trebuie sa iei anticonceptionale deoarece este suficient ca foloseste el prezervativ.

| Paddawa explică:

Multumesc love struck:*