| agent000 a întrebat:

daca se poate sa-mi raspunda Brigaela. In seara asta am fost cu iubitul meu si eram amandoi dezbracati si m-a atins acolo, dar nu a bagat-o. Eram amandoi foarte excitati si vreau sa stiu, e posibil sa fi ramas insarcinata ca stiu ca exista si acel lichid preejaculator?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil, in definitiv a fost un contact sexual neprotejat. Totusi cred ca riscul este foarte mic, aproape nesemnificativ. Depinde si de perioada ciclului menstrual in care te gaseai.

6 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Foarte mulţi băieţi când sunt excitaţi, îşi dau drumul pur şi simplu, la tine nu cred că este vreo problemă. Dacă ţi-a băgat penisul în vagin, şi tu fiind virgină, şi ţi-a băgat adânc, e posibil să ţi se fi rupt membrana himenală. Dacă nu şi-a dat drumul în tine, şi nu aţi avut un act sexual, normal că există absolut nici un risc să rămâi gravidă, decat după penetrare poţi.
Pa, pa

| bianca a răspuns:

Daca vroiai sa iti raspunda dansa, personal trebuia sa ii trimiti mesaj privat

si acum raspunsul
lichidul preejaculator contine spermatozoizi insa, daca nu te-a penetrat nu ai sanse sa ramai insarcinatawinking

succeshappy

| delix a răspuns:

Eu fac dragoste cu prietenul meu de cand ma stiu fara prezervativ, dar fara sa isi dea drumu in mine si niciodata nu am ramas insarcinata sa nu vorbesc intr-un ceas rau! n cazul meu, sunt sanse dar foarte mici sa ramai din lichidul ala! deci in cazul tau exclus sa ramai insarcinata! calmeaza-te si mai documenteaza-te inainte sa faci acest pas! eu o fac neprotejat pentru ca avem analizele facute si nu avem nici o boala si sunt alergica la latex! dar fii precauta! protejeaza-te daca el nu este un barbat cu experienta! nu toti barbatii scot penisul la timphappydaca mai ai intrebari... da mesaj pe privat! pup si o viata amoroasa perfectahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Miss_9926 a răspuns:

Acum ai ceva probleme dupa acel contact...ai ramas insarcinata te rog raspunde...sunt si eu in aceeasi situatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca el nu a ejaculat in tine si nu aa introduso in tine. sunt sanse extrem de mici, sau de loc. Daca el baga penisul fara sa ejaculeze in interiorul vaginului, erau sanse pana in 10%, depinde de menstruatia ta. Nu ai de ce sa iti faci griji, daca vrei sa fi sigura i-a un test de sarcina (dp 7 zile dl intarzierea menstruatiei)