| eusicumine_7446 a întrebat:

am si eu o intrebare... dar mai intai sa va prezint "protagonistii". Eu sunt o fata de 13 ani sunt in clasa a 7-a si de 2 ani imi place f mult de un baiat.Prin clasa a 6-a am inceput sa ne apropiem mai mult, vorbim mai mult iar din cate am inteles de la colegele lui ma considera o f buna prietena.Eu sunt o fire f timida si incapatanata si el e cam la fel.Este tot in clasa a7-a numai ca are 14 ani si este destul de reticent in ceea ce priveste relatiile serioase deoarece a avut prietene care si-au batut joc de el. El este o fire f sensibila care pune totul la suflet si care stie sa se comporte f frumos cu fetele.Problema este ca mi-as dori ceva mai mult adica nu doar o simpla prietenie ci o relatie.Imi este frica de un raspuns negativ din partea lui(cu toata ca pot vb orice cu el ma intelege si se comporta super frumos cu mine)si imi este frica sa deschid acest subiect.Nu stiu ce sa fac si tin la el foarte mult.Va rog ajutati-ma! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie include si sex asta vrei? sau o prietenie mai stransa, daca nu veti mai fi doar amici, o sa treceti si la faze intime, gandeste ce vrei dinainte sa nu fii si tu cea care il amageste.

6 răspunsuri:
| yuli10 a răspuns:

La 14 ani nu exista "relatie serioasa". mai bine te concentrezi pe alte probleme momentan; o sa ai timp de idile mai tarziu.

| Doa'Do a răspuns:

Nu vreau sa judec pe nimeni, dar din ce am mai citit, nici un baiat la varsta asta nu are o relatie durabila.La varsta asta baietii pot sa stea si 2 saptamani cu fata respectiva, numai pentru ca vad alta mai draguta in alta clasa. Daca el nu stie si nu banuieste ca-l placi, nu te grabi sa-i spui. Daca iti este prieten, cum spui tu, ei bine, poate ca ar trebui sa-i spui inainte sa nu devii prea atasata de el, iar sa se sperie.Mai sunt cazuri... Dar eu zic sa-i spui.Nu te va ignora, daca nu te place. Te va vedea la fel, ca pe o prietena/amica.Mai bine scapi de grija decat sa stai si sa nu faci nimic. Dar nu-i zici imediat " auzi stii eu te plac, tu? ". Nu... vezi tu cum faci, dar nu-i zice direct.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Depinde ce fel de relatie vrei, vrei o relatie care sa se bazeze pe incredere, afectivitate etc? sau ceva mai mult? acum depinde incearca sa vb cu el si spune-i ca tu tii mult de tot la fel si nu o sa-l dezamagesti ca am inteles demai sus ca si-au batut joc de el alte fete.si vezi ce o sa zica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata.nu fi proasta... du-te si vb cu el... daca te place poate ca vei avea o relatie asa cum vrei u. daca nu veti ramane prietene, daca te considera o buna prietena nu te va ignora.se va comporta ca si cum nimic nu s-a intamplat.winking trust mewinking

| iulia1 a răspuns:

daca il iubesti continui asta e cheia bafta

| eusicumine_7446 explică:

Nu se pune problema de relatii intime...