| avng71410 a întrebat:

Acum o luna si o saptamana eu si cu cel mai bun prieten al meu si fost iubit ne-am certat... Cand eram impreuna totul mergea perfect, il iubeam enorm. A fost prima mea dragoste adevarata. Dar dupa cam doua luni toata lumea a inceput sa spuna urmatoarele cuvinte "vai ce bine e sa fii singura. libera ca o pasare si fara griji" si lucrul acesta m-a influentat si ne-am despartit. Dar problema este ca nu ne-am despartit oricum, ci eu l-am ranit foarte tare. Aproape o saptamana nu am vorbit. Pana la urma am reusit sa devenim prieteni foarte buni. Nu ascundeam absolut nimic unul de celalalt, dar el inca ma placea si m-a placut foarte mult timp aproape un an. Cand toata lumea ma intreba daca il mai plac eu spuneam ca nu pentru ca imi era frica sa spun "da" ca sa nu-l mai ranesc si a doua oara pentru ca eram la prima mea relatie si nu stiam cum sa procedez si ca o fraiera nu i-am putut demonstra cat de mult il iubesc. Cum am spus mai sus, acum o luna el a vrut sa incheiem orice fel de prietenie si de atunci nu am mai vorbit absolut deloc.Am uitat sa specific ca noi suntem colegi de clasa. Ii simt lipsa enorm si bineinteles ca vreau sa ma impac cu el cat mai repede si sa-mi cer scuze pentru toata suferita pe care i-am creat-o, dar nu stiu cce sa fac ca sa reusesc. Va rog frumos sa ma ajutati. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cred ca ar trebui ca macar de data asta sa fi sigura de ceea ce simti si ceea ce vrei ca sa nu il mai ranesti inca odata! Nu are rost sa mai asculti de ce spun altii, daca unei fete ii place sa fie singura, asta nu inseamna ca trebuie sa fi si tu singura si poate ca ai observat ca ai cam dat gres ascultand de altii!
Cat despre el, incearca sa il chemi undeva ca sa discutati numai voi doi, intr-o seara sau intr-o zi afara, iesiti, va plimbati si ii spui tot ce simti pentru el si ca iti pare rau pentru tot ce ai facut! Ii spui ca ai fost la prima relatie si ca habar nu aveai cum sa procedezi si ce sa faci si iti era si frica de ceea ce inseamna o relatie si ai preferat sa o lasi asa!
Intra pe el pe mess, dupa ore, si cheama-l afara, sau mergi cu el acasa de la scoala si spune-i tot ce simti!
Nu are rost sa mai astepti sa ti-o ia alta inainte!
Bafta!

| avng71410 explică (pentru AlinaaAli):

Iti multumesc mult pentru raspuns, dar exista o problema. Aceea este ca evita orice contact cu mine, deci nici nu s-ar uita la mine si ar pleca. Pur si simplu simt ca nu mai am nicio sansa

| AlinaaAli a răspuns (pentru avng71410):

Lasa-i un mesaj pe mess sau pe facebook, in care sa ii spui ca vrei sa vb cu el urgent! si sa iti spuna cand are timp!
si insista, poate ca pana la urma te va ascultra si va veti rezolva problemele!