| Dny1234 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare de fete. De cateva zile ma dor sanii(sfarcurile) luna aceasta am avut menstruatie. Am facut un test de sarcina rezultatul fiind negativ. Mentionez ca am facut sex neprotejat si a ejaculat in vagin. Este posibila o sarcina daca testul este negativ? Nu vreau raspunsuri la batjocura. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a ti se putea transmite un RASPUNS obiectiv care sa fie catusi de cat CORECT si nu niste simple pareri sau presupuneri subiective, trebuie sa oferi urmatoarele informatii precise :
1.) in ce data a inceput ultima menstruatie?,
2.) in ce data a fost intretinut sexul neprotejat?
3.) de ce tip este ciclul tau menstrual (nu MENSTRUATIA), este regulat sau neregulat
4.) ultimele cicluri ce lungime au avut ca numar de zile?
5.) in ce data ar urma sa inceapa viitoarea menstruatie?
Testul de sarcina a fost efectuat cu totul INUTIL fiindca a fost facut inainte sa fi trecut cele 21 de zile minim necesare intre data sexului si data testarii si din acest motiv in mod absolut sigur rezultatul testului de sarcina obtinut, este in proportie de peste 90% FALS NEGATIV. Multa sanatate!

| Dny1234 explică (pentru corbulalbrosu):

1)ultima mentruatie am avut pe 1iulie pana in 5iulie
2)a ejacuat de mai multe ori in vagin in 5, 14, 18, 22
3)este neregulat dar nu e mare diferenta
4) ciclul ma tine 4-5 zile

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Dny1234):

Posibilitatea de a se forma sarcina exista in urmatoarele cazuri :
-- in urma sexului din 5 Iulie probabilitatea teoretica este de 1-3%
-- in urma sexului intretinut in 14 Iulie sarcina se putea forma doar daca acest ciclu menstrual este programat hormonal sa aiba lungimea cuprinsa intre minim 28 si maxim 32 de zile
-- in urma sexului intretinut in 18 Iulie sarcina se putea forma doar daca acest ciclu menstrual este programat hormonal sa aiba lungimea cuprinsa intre minim 32 si maxim 36 de zile
-- in urma sexului intretinut in 22 Iulie probabilitatea de formare a sarcina este foarte mica, fiindca sarcina se putea forma numai/doar in cazul in care actualul ciclu menstrual este programat hormonal sa fie foarte lung, incat sa aiba lungimea cuprinsa intre minim 34 si maxim 40 de zile.
Lungimea chiar si estimata/aproximata a ciclu menstrual era strict necesara fiindca reprezenta informatia esentiala pe baza caruia se putea aproxima care ar putea fi zilele perioadei fertile extinse. in care se putea produce ovulul si implicit fecundarea sa.

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Draguta mea, sfarcurile nu zvarcurile.
Daca a terminat inauntrul tau exista oricand o posibilitate de formare a sarcinii. Daca ai primit samanta lui in interiorul vaginului, se poate orice.

| Dny1234 explică (pentru ywar):

E o problema mare ca am gresit o litera? Eu mi-am facut test si mi-a iesit negativ

| Marbella188 a răspuns:

Cand ai avut acel contact neprotejat? Înainte de menstruatie sau după acea menstruaţie si urmeaza sa iti înceapă alta?

| Dny1234 explică (pentru Marbella188):

Am avut contactul neprotejat dupa menstruatie. Urmeaza sa am altul luna viitoare. Daca nu o sa imi vina o sa imi mai fac un test. Multumesc mult