| anonim_5790 a întrebat:

am si eu o intrebare dupa 7 zile de la terminarea ciclului menstrual am facut sex neprotejat dar nu a ejaculat in mine(cred)a doua zi am fost la cabinet si mi-au dat sa iau 4 tablete de Microgynon iar dupa 12 ore sa mai iau 4 iar dimineata mi-a fost rau si am vomitat. oare o sa raman?sad

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Specifica cate ore au trecut de la ingestia ultimelor 4 tablete de Microgynon pana la varsatura. Trebuia sa iti indice un antivomitiv care se ia cu 1/2 de ora inaintea contraceptivului, tocmai pentru a evita varsaturile.

| CarmenR a răspuns:

Pai daca deja ai fost la doctor, de ce nu mergi din nou? Plus de asta pentru siguranta ta ai putea face un test de sarcina http://www.qbebe.ro/......de_sarcina

| Andreea_1440 a răspuns:

Pi fa un test uneori daca et agndesti prea mult la chestia asta ai impresia ca esti sad
speram sa nu fi sau poate au fost prea multe pentru organismul tau straight face