| k1fighter a întrebat:

Am o problema. Eu fac mult sport si de sarbatori am avut o pauza. Acum am revenit la antrenament si dupa ceva timp simt o durere la splina. Efectiv ma doare splina. Dorm in medie 7-8 ore / zi. Nu mananc prostii si nu consum alcool / tigari/cafea. De la ce o fi? Cum pot face sa nu ma mai doara? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Costii a răspuns:

Posibil ca dupa acesta pauza, organismul sa nu isi fi revenit. m-ai astepta putin si e posibil sa nu te mai doara, daca nu mergi la un doctor si consulta-te.

| stark47 a răspuns:

Fii atenta la ceea ce mananci! plus, fii atenta si la ce fel de miscari faci in timpul antrenamentelor. unele din ele ti ar putea stresa splina si e posibil de acolo sa se traga durerea ta.cel mai bun sfat:du-te la un doctor

| k1fighter explică (pentru stark47):

Sunt baiat in caz ca nu ai observat straight face

| stark47 a răspuns (pentru k1fighter):

Daca te am ofensat, sorry.de obicei nu ma uit la nume.n a fost cu intentie

| k1fighter explică (pentru stark47):

Nu-i nimic

| Nezura a răspuns:

Faci mult sport, ar trebui să te odihneşti mai mult, mănânci puţin mai mult, dar nu extrem!

| doarMEmo a răspuns:

Si mie la fel mi s.a intamplat..am redus din exercitii in primele saptamani..am mers de 3ori pe saptamana la sala..inainte mergeam aproape zilnic..incet incet iti revii.Multa bafta!