| anonim_4396 a întrebat:

I-au anticonceptionale de o luna. e prima data de cand i-au. E posibil sa nu imi vina menstruatia luna asta. Dintr-un motiv.na nu stiu poate ca e prima luna etc.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai daca esti insarcinata nu-ti va veni menstra. Altfel, la 24-25 de zile de la prima pastila contraceptiva vei avea o sangerare.

| Laurra05 a răspuns:

Buna.trebuie sa iei anticonceptionalele timp de 21 de zile pe luna, iar la aproximativ 5 zile de pauza o sa -ti vina ciclul.n-are nici o legatura ca e prima luna, la fel o sa fie in fiecare luna, o sa ai un ciclu regulat.

| Ylinka a răspuns:

Pai da de exemplu.am avut chiar azi o sangerare asa. putin? e normal?

| Ylinka a răspuns:

Pai am avut o sangerare.