| Anonima2904 a întrebat:

Heiii TPU! Asta este o întrebare adresată in special fetelor.....deci ultima data cand mi-a venit menstruația pe 13 mai...a întârziat cam 2 saptamâni apoi mi-a venit abia pe 28 Iunie ......cand ar trebui sa imi vina data viitoare? Deoarece merg la mare la sfârșitul lunii Iulie si nu vreau sa pice in aceea perioada... Dau funda!

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Nu sunt fata si cred ca iti pot da un raspuns!
Ciclul menstrual reprezinta perioada cuprinsa intre ziua 1 a mentruatiei si ziua 1 a menstruatiei urmatoare. Cu toate ca lungimea medie a ciclului menstrual este de 28 de zile, un ciclu menstrual cu o durata de 21 pana la 35 de zile este considerat absolut normal.Calculele le poti face singura.