| Anna_4743 a întrebat:

Miercuri spre joi am avut contact sexual protejat, dar s-a rupt prezervativul, Vineri seara am luat postinor, dimineata la 12 ore dupa prima, am luat a doua tableta, era prea tarziu? Sau e bine? Pe 13 ar trebui sa-mi vina menstruatia, o sa vina la timp sau mai repede din cauza Postinorului? Astept raspuns. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat ai luat postinorul strict cum ti l-a prescris ginecologul, e bine. Important este sa te fi abatut deloc de la prescrierea medicului. Nu vei avea menstra luna asta, ci o sangerare anormala provocata de postinor. Ginecologul trebuei sa-ti fi spus cam cand e de asteptat. Nu uita de ecografie de la o luna, acre ste absolut obligatorie pentru a exclude o sarcina instalata in ciuda adminstrarii corecte a Postinorului

1 răspuns:
| pokales a răspuns:

Sex stie toata lumea sa faca! Dar sa citesti un prospect nu stii? E chiar atat de greu? Sunt user de cateva zile dar numai intrebari de oameni prosti vad pe site-ul asta!