| Albinuța767 a întrebat:

Buna am și eu o întrebare pusă de prietena mea care mă pus și pe mine pe gânduri. Prietena mea are 13 ani și a spus că un băiat de uita după ea adică el are vreo 20 chiar cred că mai mult. Eu nu l-am văzut și el și-a mărturisit sentimentele fata de ea. Prietena mea la refuzat pe loc. Normal e cu 7, 8 ani mai mare decât ea. Ce ar trebui să facă nici eu nu știu ce să îi zic.
Ea mi-a spus clar ca nici nu sar gândii sa fie cu un băiat mai mare decât ea. Daca puteți să îmi dați câteva sfaturi pentru ea.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa sta departe de asa ceva e prea mica, ala e un pedofil clar, a venit vacanta asta nu inseamna sa numai invatam, sa invete nu sa se gandeaca la asa ceva

| mihai69 a răspuns:

Păi ce sfaturi să-i dăm?!? A procedat foarte corect.

| Albinuța767 explică (pentru mihai69):

Ea aproape are 14 chiar nu își doreste,, prieten" o să aibă timp la liceu. Dar faza e că acel băiat tot ii face ochi frumoși. Ea nu vrea să își facă familia de râs pentru un băiat care încontinuu îi spune că nu glumește și că o iubește enorm de mult. Mai multe chestii. Doamne cum pot fi unii.

Offf!

| mihai69 a răspuns (pentru Albinuța767):

Dacă nu scapă de el, să meargă frumos la tatăl ei și să-i povestească despre individ. Părintele va ști să trateze cum se cuvine situația.

| Albinuța767 explică (pentru mihai69):

Îi este cam.....Rușine adică și mie mi-a spus cu greu. Familia băiatului sta aproape de casa ei cam 5 case distanță și de teme sa nu strice nu știu ce prietenia părinților. Adică na sunt vecini.

| mihai69 a răspuns (pentru Albinuța767):

Nu trebuie să-i fie nici frică, nici jenă. Sunt părinții ei și nu au nimic mai sfânt și mai scump pe lume decât pe ea (și eventualii ei frați și surori). Mie mi s-ar rupe că ăla e vecin și / sau prieten; dacă se apucă să-mi hărțuiască fata, ies cu securea după el!

| Albinuța767 explică (pentru mihai69):

O să îi spun ce cred oamenii despre acel băiat și poate o să îsi schimbe părerea dar cred că nu. Ea a decis să tacă și mi-a spus ca nu cumva sa le spun părinților ei.

| mihai69 a răspuns (pentru Albinuța767):

Ba eu zic să-i spui tatălui ei, mai ales dacă observi că situația scapă de sub control.
Crede-mă, va veni ziua când o să-ți mulțumească pentru asta.