| Alex96V a întrebat:

am si eu o intrebare, saptamana trecuta am fost intr-o tabara la munte cu clasa, si mie imi placea de o fata si ea ma placea pe mine, ne-am distrat foarte bine, am dormit impreuna si cumva am devenit un cuplu, dar in ultima seara am tinut discoteca si diriginta ne-a lasat sa bem. Iubita mea s-a imbatat groaznic si mai multi se jucau adevar si provocare si ea a fost provocata sa se mozoleasca cu un baiat, am rugat-o sa iasa afara cu mine si sa nu-si bata joc de ea, dar nu m-a ascultat si apoi s-a mozolit ca tipul ala. In acea noapte s-a mozolit cu aproape toti baietii din cabana. De atunci am inceput sa o ignor si nu am mai vorbit cu ea. Prietena ei care o cunoaste de mica si care a reusit sa vorbeasca cu ea in noaptea aceea si mi-a spus ca ar trebui sa o inteleg, ca s-a imbatat in halul asta, din cauza ca are si niste probleme acasa cu familia, ca sunt si niste frustrari de-ale ei din trecut. Mi-a spus ca pana acum a fost respinsa de fiecare baiat pe care ea l-a placut, si alti baieti au lasat-o sa creada ca o plac si dup-aia si-au batut joc de ea. Oricum mi-a spus ca are o multime de probleme si ca in seara aia se simtea foarte trista si ca l-a un momentdat cand stateau afara si se uitau la stele au vazut o stea cazatoare si dorinta ei a fost ca eu sa o iubesc oricine ar fi si orice ar face si sa nu fiu ca ceilalti care isi bat joc de ea. Stiu ca nu e o betivanca si nici nu e o fata rea si o iubesc. Ma gandesc sa o iert si sa ne impacam, dar un prieten de-al meu mi-a zis ca sunt un prost si ca o sa-mi faca asta din nou, dar eu nu cred asta-i. Voi ce spuneti sa o iert sau nu? Mi-a trimis tone de mesaje ca-i pare rau si ca vrea sa vorbim, va rog frumos spuneti-mi si voi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Skeez a răspuns:

Vorbeste cu ea WTF!
trezeste-te. cand crezi ca mai gasesti asa ceva? daca castigi la loto nu iti iei premiul din modestie?

Daca ea te iubeste. tu pe ea... de ce naibii pierzi vremea pe TPU! laughing

Succeswinking

| Alex96V explică (pentru Skeez):

O iertat-o si acum suntem un cuplu, adica o iubesc si nu stiu daca voi mai gasi vreodata o fata ca ea. E cu adevarat speciala, si intr-un fel ma bucur ca s-a intamplat asta pentru ca acum mi s-a deschis si mi-a spus tot ce simte. In mod normal daca nu ar spune ai crede ca e omul cel mai lipsit de probleme de pe tot pamantul pentru ca are o personalitate vesela, sensibile si colorata, mereu zambeste sincer de parca totul ar fi minunat in viata ei, dar ma bucur ca mi-a spus ce simte, ca si-a eliberat sufletul. E o persoana speciala cu un suflet bun, care ar face orice ca sa ajute pe cineva. Mereu vrea sa ma ajute cu ceva chiar si atunci cand nu e nevoie. Si pe langa faptul ca e o persoana buna, mai e si frumoasa. Are ochii verzi si parul lung si blond. Nu e foarte inalta si e destul de slaba, dar pentru mine e perfecta. Oricum mersi mult.

| Skeez a răspuns (pentru Alex96V):

Mersi de fundawinking
vezi sa nu o pierzi si sa ma chemi la nuntawinking

See Ya

13 răspunsuri:
| Aeerdnaaa a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))) Mama trebuie sa scoti o carte pe tema asta laughing)))))).Du-te frate si vorbeste cu ea! Dar nu prin mesaje sau porcarii.Intalniti-va undeva si vorbiti. laughing) Bafta.

| Elvina a răspuns:

Continua cu ea. Impacati-va. Vorbeste cu ea, ajut-o in problemele ei. Bafta!

| Spartanul07 a răspuns:

Iartoooooooooooooo frate. gandeste-te putin la ce a zis prietena ei
iartoooo e sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om merita o a doua sansa. In salile de judecata inculpatii primesc uneori circumstante atenuate. Cred ca trebuie sa stai de vorba cu ea, cu atat mai mult cu cat esti convins ca exista sentimente intre voi. Nu te lua dupa ce spun prietenii, tot ce spun acestia sunt doar opinii personale care pot fi gresite. Asculta-ti impulsurile interioare, asculta-ti inima!

| MCG a răspuns:

Dupa parerea mea nu ar trebui sa o ierti. Nu merita sa suferi tu cand iti va face asa...parerea meawinking

| geotechnical a răspuns:

Eu zic sa mergi sa vorbesti cu ea, si sa va lamuriti care este situatia reala intre voi (emotiile, gandirea si perceptia sunt schimbate de consumul de alcool) de aceea a facut acele fapte, poate acum le regreta dar timpu nu il poate da inapoi, sincer iti zic sa te duci sa vb sa o ajuti poate daca poti sa o ajuti sa isi rezolve din probleme ce le are, si asa o sa vada ca tu tii le ea chiar daca ea a avut un comportament care nu este tocmai unul de laudat in aceea seara, iar daca peste timp continua tot cu acelasi comportament sa ii zici ca"ulciorul nu merge de multe ori la apa, si odata tot se sparge"

| WhisperSsS a răspuns:

Deci. Raspunsul la aceasta intrebare doar tu il sti. Este acolo undeva in inima ta. Eu ma gandesc ca poate nu mai era nici ea prea constienta de ceea ce facea in acea noapte. Cei drept a gresit. Alcoolul uneori iti da o senaztie de "euforie".
Ma bucura faptul ca ea a realizat faptul ca a gresit si intr-un fel vrea iertare din partea ta. Daca era o fata careia sa nu`i pese de tine sau care sa nu simta nimic pentru tine crezi ca isi mai batea capul cu atatea incercari de as`i cere scuze?! Iti zic eu. Nu facea asta. Dar vad ca ea chiar se simte vionovata. Si plus de asta cu toti meritam o a doua sansa.
Avand in vedere ca este prima data cand face un gest atat de imprevizibil cred ca ar trebui macar sa ii vorbesti. Sa ii explici cum te`ai simtit tu in acel moment si ca de atunci nu mai sti ce sa crezi. Cea mai buna solutie in momente ca aceste este COMUNICAREA.

Sunt sigura ca daca vorbesti cu ea ai sa poti trece peste. Daca sentimentele tale sunt sincere ar trebui macar sa ii mai dai o sansa. Sa ii arati ca iti pasa de ceea ce vrea sa faca cu viata ei.

Cel mai bine este sa iti asculti inima. Nu te lua dupa prieteni sau asa pentru ca nu prietenul tau este cel care a suferit atunci cand a vazut-o ce decizi ia. Ai multa grija de tine!

| Ada_8018 a răspuns:

Hey!:*
Tragica poveste. Pai eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea, sa iti explice de ce a facut ceea ce a facut, daca vrea(dar nu cred) sa iti spuna problemele ei cu care se confrunta, si eu cred ca trebuie sa o ierti. Daca iti va mai face asta inca o data nu o ierta! Spune-i sa iti promita ca este ultima data! Sper ca te-am ajutat! Fundita?:*

| Pawker a răspuns:

Iart-o, fiecare merita a 2-a sansa
Insa daca iti mai face aceeasi figura da-i papucii, nu trebuie sa fi tu pacaliciul ei

| sTaRRw00w a răspuns:

Uite daca voi chiar va iubiti nu luati in seama ce zic prieteni ei si ai tai. Iubirea invinge orce. Sper sa-ti fie de folos

| annerol a răspuns:

Iart-o fiecare om merita o a doua sansa, incearca sa o intalegi, sa o ajuti daca ai cum nu asculta ce spun alti, ascultate pe tine...dar daca faza se repeta mai bine te opresti decat sa devina bataie de jok...in loc de o relatie frumoasa