| bebenobbel a întrebat:

vag 2 min. Am avut o relatie cu o fata timp de 6 luni. Timp de 6 luni a fost frumos, noi am umblat pe ascuns, motivul ea avea 25 de ani iar eu 18, masa nu era de acord cu noi. Dupa acest timp eu i-am zis ori este alba ori negra, bine inteles ca fata nu a vrut sa mergem mai departe, adica sa afle masa sa fie totul ok. a spus ca ea nu ma vede ca pe barbatul ei, dar ma iubeste. Eu in cateva zile am decis sa plec din tara, ea in ultima zi a aflat si ne-am inpacat. eu nu mai puteam da inapoi deci am plecat. Am ajuns IN Italia, am vb cu ea la tel 3-4 zile, dupa care ea mi-a zis ca am terminato, pe motiv ca toti prieteni mei ii spun ca am zis eu ca o tin de fraiera si mai multe. Credetima ca eu o iubesc enorm de mult si as vrea sa ma impac cu ea ce ziceti se mai merita? "Funda"

Răspuns Câştigător
| EuDOarSieu a răspuns:

Frate, doar asculati inima, daca crezi ca ea tine la tine si te iubeste intoarcete la ea, daca nu ramai unde esti e mai bine pentru tine. Ai grija ca decizia pe care o iei sa nu te afecteze prea tare, dar nici sa nu regreti. Daca ea vrea sa te prezinte si parintilor chiar daca nu sunt de acord inseamna ca, chiar te iubeste.

| bebenobbel explică (pentru EuDOarSieu):

Problema asta e ca dinaia ne-am despartit, eu i-am spus sa mergem sa vb cu ai ei, ea nu a vrut. A zis ca ii este si teama, ca s-ar putea dupa o anumita perioada eu sa o las, bine inteles ca nu as fii facut asa ceva. si am uitat sa mentionez ea o singura relatie a mai avut pana la mine. A stat cu un baiat 5 ani de zile.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asta a fost un pretext sa puna punct relatiei, oricum nu te vedea ca pe barbatul ei, parerea mea este ca...nu se mai merita, tu fa cum vrei

| Felys a răspuns:

Oricum daca ai plecat nu prea merge sa tii de o relatie, ochii care nu se vad se uita, cu atat mai mult cand exista si nepotrivire ca in cazul vostru, las-o sa isi vada de drum, ea poate cauta pe cineva sa se marite iar tu esti prea tanar pentru acest pas

| MiruD a răspuns:

Sa fii comandata de mama ta la 25 de ani, e ceva... Si daca ea are incredere in prietenii ei decat in tine, las-o sa stea cu ai ei prieteni. De ce sa te lasi calcat in picioare? nu se merita. Ori tu ori maicasa. Sa aleaga!

| Hαppiηеss a răspuns:

La 25 de ani este o femeie in toata regula, ar trebui sa fie capabila sa isi ia singura propiile decizii si sa isi hotarasca singura viata, fara a fi influentata de catre mama ei sau sa puna botul la prostiile spuse de prietenii tai, prin chestiile astea da dovada de imaturitate!
Eu zic sa iti vezi de treaba ta acolo unde esti, daca o sa renunti la tot pentru ea vei regreta, ai sa vezi!

| motan444 a răspuns:

Ai prieteni buni tare da-le foc and ii gasesti

| SebastianCMT a răspuns:

Daca te iubeste si chiar tine la tine, va intelege ca o iubesti si nu o tii de fraiera. Vorbestei frumos da-i sfaturi mai trimite-i si tu cate ceva ca sa fie totul ok... Si in primul rand fa ce crezi tu ca e mai bine. Funda?