| daniel_5197 a întrebat:

E aceasta fata, cu care eu ma inteleg foarte bine, vorbim despre multe lucruri(hobby-urile noastre, vise etc)+glumim mult impreuna pe teme sexuale si(nu numai eu) facem anumite aluzii(din nou amandoi), daca o ating mai senzual(acum nici direct pe sani asa)nu obiecteza nimic ba chiar ma mangaie si ea.Totul suna frumos pana acum nu? Ei bine nu este, problema imensa este ca...ARE PRIETEN, da a-ti citit bine are prieten, in conversatiile noastre pana acum a adus vorba despre el o singura data si dupa ce m-am aratat complet dezinteresat a lasat-o balta si nu l-a mai mentionat.Baiatul cu care "umbla" are in jur de 20 ani(noi doi 18), intrebarea este:ce sa fac acum, tin sa mentionez ca am ajuns sa tin destul de mult la ea si parca ma cam deranjeaza sa o stiu cu ala... faza cu uit-o nu merge pentru ca o vad in fiecare zi prin scoala iar fazele cu gaseste-ti si tu pe una iar nu functioneaza pentru ca atunci cand ma simt atras sau tin la o fata toate celelalate imi par neinteresante. Ce d-zeu sa fac?

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate, nu forta lucrurile s-ar putea sa strici tot!

| SimonaAdina a răspuns:

Buna! suna cam ciudat povestea ta, si nici nu sti ce sa crezi. Faza e ca fata asta nu il iubeste pe acel baiat, pentru ca daca il iubea nu iti permitea sa o atingi. Poate ii este frica ca tu nu ai sentimente de iubire pentru ea sau nu ai ganduri serioase de a avea o relatie cu ea si de aceea nu se desparte de acel baiat.Parerea mea este ca tu ar trebui sa ii spui fetei ce simti pentru ea,si astfel vei afla daca si ea are aceas sentimente,apoi daca si ea simte la fel o sa il lase pe baiatul cu care este acum si o sa fie cu tine.Dar ai grija sa nu te raneasca,punete si tu in situatia actulaului cu care este,daca ai fi tu in locul lui si ti-ar face tie asa cu un alt prieten, cum te-ai simti? Poate va face si cu tine la fel, asa ca ai grija si gandeste-te bine inainte sa iei aceasta decizie.Dar cel mai bine este sa vorbesti cu ea deschis si sa ii spui sincer ce simti pentru ea.Ai grija de tine si sper ca te-am ajutat.

| basexcu a răspuns:

Chiar daca se comporta asa te vede ca pe un prieten! daca o sa incerci mai mult o sa devii papagalu ei. Fetelor nu trebuie sa le eplici prea mult.

| Alphye a răspuns:

Comporta-te normal, ca mai inainte, de parca nimic nu s`a intimplat. Si nu te descuraja. Daca tot ce spui tu este adevarat, inseamna ca fata e plictisita de baiat si nu primeste deloc satisfactie de la el. Ai grija. Multe astfel de cazuri se termina urit din cauza geloziei.
succeswinking