| moni94 a întrebat:

Am si eu o mica mare problema laughing Deci...am 18 ani si nu am avut niciodata prieten si nici nu am avut parte de primul sarut..si nu stiu daca e cazul sa ma ingrijorez sau nu :d Adica nu vreau sa par disperata dar totusi am 18 ani si nu am avut parte de asa ceva..De fiecare data cand am placut un baiat nu a fost si reciproc...Am avut ocazia de a avea prieten dar nu mi-a placut, nu a fost sa fie..Sa nu aveti impresia ca sunt incuiata si nici pretentioasa nu sunt..doar ca vreau sa fie ceva frumos prima data. Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Este acceptabil ce ai facut tu pana acum dar totusi sa nu te obisnuiesti asa... Odata si odata vei simti nevoia de o imbratisare si de pupaturi.Alege un baiat doar dupa ce il cunosti indeajuns de bine, nu sa te arunci cu capul inainte si sa pui botul la vrajelile lor.O zi buna.

| Cosmiinna a răspuns:

Eh, ai o viaţă trăieşte-o, nu e nici o pagubă! ai timp acolo după 20 de ani să găseşti unul calumea, şi care va face primul pas ai să vezi că vei găsi pe cineva atunci când te aştepţi mai puţin şi va fi prima ta dragoste adevărată. Încearcă să ieşi mai mult cu fetele pe la terase, în oraş că totuşi e sezonul să vezi cum stau "vulturii" la pradă smug te pup şi baftă

| shadow72 a răspuns:

Tipii astia de aici vor sa te faca sa te simti mai bine...da-ne o poza cu tine sau facebook-ul si iti spun eu daca sa te ingrijorezi sau nu...sunt sincer de felul meu

| DeeaMarry a răspuns:

Bine gandit!
Sa accepti un baiat doar atunci cand consideri ca te merita. Si cand, bineinteles, il placi si tu.

| Atotstiutorul a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc si raspunsul meu este unul foarte serios te asigur.
daca esti urata obisnuieste-te cu ideea
pup

| Metempsihoza a răspuns:

Cum ai scris tu pe undeva, 'nu a fost sa fie', stie soarta bine de ce big grin e o calitate totusi sa fii asa mult timp neatinsa, deci nu ai de ce sa fii complexata sau jenata. Dar daca te deranjeaza ideea, nu stiu ce sa zic, apropiete-te de un tip care iti place macar putin si poate va iesi ceva.

| Annim a răspuns:

Wow 18, da' eu credeam ca la 13 prea tirziu mi-am inceput viata amoroasa laughing Pai nu dispera poti incerca pe cineva pe care te place,, pentru a aduna putina experienta. Cam nu stiu daca va fi foarte frumos odata ce nu ai experienta capish? happy Incerca sa te apropii de "baitul" pe care il placi. Daca inca nu iti place de cineva sau nimeni din cite stii nu te place nu-ti ramine decit sa stepti,, ea va veni happy (iubirea)

| AlbaAura a răspuns:

E foarte bine ca stii sa ai pretentii de la viata.Nu trebuie sa-ti faci complexe de nici un fel.La 18 ani incepi sa gandesti matur si vezi lucrurile in profunzimea lor.Iti doresc un iubit care sa te merite.

| belysa a răspuns:

E foarte bine ca nu te-ai aruncat la primul care l-ai intalnit., si e bine sa speri la ce3va frumos si de neuitat,nu esti mare rau sa disperi,esti micuta ai tot timpu di lume, si stai linistita ca vine si momentul tau sti cum se zica,, apare si printu din povesti'' care sa iti placa de el, si lui de tine, deci nu e o nenoricire mai bine ca nu te-ai grbit ca altele la varsta ta sunt satule de multe chesti., Pup si ai grija de tine ca timpu le rezolva pe toate

| shadow72 a răspuns (pentru belysa):

Lol, al 18 ani e micuta? inseamna ca bunica e adolescenta

| BossDeBoss1998 a răspuns:

Cunosc o fata de aproape 20 de ani si nu a avut nici un prieten! deci nu esti singura