| nebunelah a întrebat:

am si eu o mica problema sad am 14 ani. fac 15 in noiembrie. stau cu un baiat de 21 de ani, face 22 pe 18 iulie. il iubesc mult, ma iubeste si el, mi-a dovedit asta, chiar tin la el si nu vreau sa il pierd sad e din alt oras dar acum e plecat in strainatate. la sfarsitul lunii vine acasa si a zis ca vrea sa vina la mine sa ii cunoasca pe parintii mei. ne-am mai intalnit dar mama nu stie de relatia noastra. mi`e foarte frica, ca mama nu o sa fie de acord cu treaba asta sa stau cu el, pentru ca el e mai mare decat mine sad as vrea sa vorbesc cu mama despre lucrul asta dar mi`e frica ca nu o sa ma inteleaga deoarece meeu cand vorbesc cu un baiat face crize ca la 14 ani imi trebuie mie baieti straight face va rog ajutati`ma cum sa rezolv problema? multumesc

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, mama ta iti vrea binele si poate ea considera ca mai ai timp pentru.baieti si principala ta preocupare trebuie sa fie scoala.Are dreptate intr-un fel dar totusi daca chiar va iubiti...vb.totusi cu mama ta ca indiferent de ce ar zice, e mama ta si nimeni nu te poate intelege mai bine decat ea; mai bine sa stie decat sa ii ascunzi si sa afle prin alte mijloace...
Uite, eu am un prieten de destula vreme si mereu i-am ascuns mamei mele relatia pentru.ca eram sigura ca nu m-ar fi inteles, ea nu prea vrea sa am prieten, mai ales ca e mai mare ca mine cu 5 ani, in fine.
Asadar nu a stiut de la mine nimic, dar a aflat de la altcineva ca am prieten si ca sunt demult cu el, in plus multe altele a auzit si atunci eu i-am recunoscut, insa si-a pierdut increderea in minesad; a zis ca trebuia sa ii fi spus si s nu o mint ca nu am.
Si uite ca pana la urma a cazut de acord sa am prieten dar m-a sfatuit sa am mare grijahappy.
Asa ca vb.cu ea si ai sa vezi ca e mai bine, desi la inceput poate va refuza si poate te va certa, dar asta e; ai si tu mare grija cu prietenul tau, ca nu se stie niciodata ce se poate intampla, asa mai bine vb.cu mama ta, ca daca e ceva sa stie despre ce e vorba.

9 răspunsuri:
| TzuTzu_2341 a răspuns:

7 ani diferenta :-s
ii zici ca vrei sa vb cu ea, ca ai un prieten
cred ca ar fi complicat :s
eu daca as fi in locul tau, i-as face cunostinta mamei cu acel baiat zicandu-i ca este doar un prieten si daca ea nu are nimic de comentat ...cu timpul ii voi zice ca e mai mult decat un prieten (daca ea e mai severa). happybig grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum ai rezolvat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam nasoala treaba...si maica`mea era la fel, dar acum sunt majora si nu-mi mai spune nimichappy
Incearca sa vorbesti cu ea si explica-i cum sta treaba.Atata timp cat iti vezi de scoala, n-are ce sa-ti comentezehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate daca ai fi un pic mai mare mama ta ar intelege desi esti intr-o situatie complicata cel mai bine dupa aprerea mea ar fi sa i spui mamei tale de relatia cu acel baiat si daca va fi de acord sau nu asta ramane de vazuth depinde si ce mama ai desigur daca il iubesti si daca si el te iubeste puteti trece impreuna peste toate prb pe care le veti intalnii bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singuratongue colega mea s-a combinat cu unu de 22 de ani cand avea ea clasa a 6aoh go on...pana mea.si acum in prezent ei, la 15 ani ii e rusine sa spuna ca el are 25 sau cat arelaughing. tot timpul ne minte ca are 22oh go on.saracul tip nu a mai crescut din clasa a 6a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu mama ta alege cu cine sa fi impreuna si tu! daca il iubesti nimeni nu iti poate sta in cale! spune-i ca a fost dragoste la prima vedere, poate asa te intelege...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El la 21 de ani normal ca isi cauta iubita pentru o relatie serioasa etc. tu te vezi peste vreo 3 ani casatorita cu el ia spune-mi?
te sfatuiesc sa cauti mai intai baietii de varsta ta. sa inveti sa ajungi la o scoala buna si apoi sa te preocupe astea. toate la timpul lor (crede-ma asa o sa fie mai bine )

| nebunelah explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri :* am sa vorbesc cu ea. pai cu scoala ma descurc bine media apr 1o tongue deci n`am probleme. sper ca o sa ma intelega :-s

| nebunelah explică:

Serios? raised eyebrows pai pune`te si tu in locul meu sa vesi cum ewinking oriqm am rezolvat problema am vb cu mama si e de acord cu relatia noastra deciwinking multumesc pentru raspunsuri :*