| alingangster a întrebat:

Deci sa va spun mai pe scurt povestea mea cu iubita.Eu vorbesc cu ea de aprox 8 luni de zile pe facebook pentru ca am fost plecat in strainatate si acuma am fost venit in concediu 3 saptamani si m-am intalnit cu ea aproape zilnic, ne intelegem super bine dar problema este ca vreau sa aflu daca ma iubeste cu adevarat.Ea imi spune ca ma iubeste si in fata si prin mesaje, imi trimite mesaj de buna dimineata una alta...dar problema este ca atunci cand este cu mine primeste mesaj de la alti baieti si de multe ori nu le raspunde dar in rest sunt sigur ca vorbesc cu ei cand nu sunt cu ea si mie tare frica ca sa nu ma insele(sunt foarte gelos) vreau sa va mai spun ca am fost si la ea acasa si ea la mine bla bla bla dar tatal ei nu prea era de acord cu relatia noastra pentru ca eu sunt putin mai mic la inaltime si plus ca acuma are si de invatat pentru examene dar ea totusi a iesit cu mine si a zis ca nu o intereseaza ce zic parintii ca oricum nu ma lasa pentru nimeni si nimic si plus ca odata sia mintit parintii ca merge la o zii de nastere ca sa vina la mine(ea este din alt oras la 32 de km de orasul meu) si inca ceva amanunte va mai am de spus.De cate ori ma certam ea plangea si imi trimitea mesaje disperate.stazi ne-am intalnit pentru ultima oara ca eu maine plec inapoi in alta tara si cand ne-am despartit i-au dat lacrimile.Deci voi ce ziceti ma iubeste cu adevarat sau nu? Dar totusi imi este foarte frica eu fiind plecat ea sa nusi gaseasca alt baiat noi avand atatea planuri pe viitor adica cand ea face 18 ani vine cu mine si multe alte chestii...Si apropo multi mi-au spus ca relatia asta la distanta nu va dura muult pentru ca ea isi gaseste alt baiat ca are doar 15 ani si chestii din astea. Daca mai vreti ceva amanunte o sa va spun! Multumesc!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca fata chiar te iubeste

| xanderblackx a răspuns:

Dar nimeni nu se sesizeaza in legatura cu sexul cu o minora? tie nu ti-e teama ca, in secunda in care ii va pica pandaliile iti poate face figura? in fond, e doar o copila, ar jura si pe mama-sa niste lucruri, intocmai ca nu cunoaste sensul vietii cu adevarat, ii lipseste experienta. prietene, ai grija ca esti mai mare... da dovada de maturitate, nu exista dragoste PURA la 15 ani, cu juraminte si lacrimi (ea ar plange si la sfarsitul filmului twilight) fi serios. numai bine

| lex79 a răspuns:

Ea are 15, tu câţi ai? E copil, e normal să se ataşeze. Dar de iubit, nu cred că ea ştie ce e iubirea şi încă e cu capul în nori. Să renunţe la familie şi alte astfel de gesturi arată iubirea şi imaturitatea. Să vă faceţi de pe acum planuri pentru ce va fi peste 3 ani mi se pare cam mult pentru genul acesta de relaţie, cu un copil, de altfel între timp şi tu îţi poţi găsi pe altcineva, dacă nu ai deja. Bănuiesc că nu ai, pentru că altfel nu te-ai fi ataşat de o adolescentă care abia acum începe să-şi facă propriile gânduri despre lume şi viaţă.

| alingangster explică (pentru lex79):

Mersii muult de raspuns! si sa stii ca eu tin foarte muult la fata asta si chiar nu mi-am gasit pe nimeni altcineva si nici nu am de gand, nu sunt ca alti baieti care isi bat joc de fete!

| DeeaBear a răspuns:

Si eu am trecut prin ce ai trecut si tu. Doar ca distanta distanta dintre mine si el este de mii de Km, deoarece el locuiete in USA. Suntem impreuna de 4 ani si ne vedem doar vara. Tot 15 ani aveam pe atunci si ne facusem planuri asa cum v-ati facut si voi. Si inca ne iubim la fel de mult, poate chiar mai mult decat inainte. Acum am aporoape 20 de ani. Si desi eram un copil atunci, probabil nici eu nu stiam ce e iubirea adevarata insa mi-am dat seama pe parcurs ce este iubirea cu adevarat. Sper sa ai si tu o poveste poate chiar mai frumoasa decat a mea si dragostea voastra sa tina pana la sfarsitul lumii.

| alingangster explică (pentru DeeaBear):

DeeaBear sper sa fie si la mine exact asa cum e la tine, crede-ma ca cunosc o pereche care de la 15 sunt impreuna si acuma is si casatoriti si au si un copil! Succes!