| Intrebarilemele26 a întrebat:

Am decis sa postez intrebarea mea aici la Religie ci nu la Dragoste si sex, deoarece acolo sunt posturi peste posturi cu cine s-a cuplat cu cine sau nu, sunt nesimtit dar vreau un raspuns cinstit fara mistouri sau anturaje, vreau un raspuns ca sa il pot intelege si eu.
Sunt baiat am 16 ani iar iubita, amica, nici nu stiu cum sa-i spun, are 14.
pe data de 5 a lunii obisnuim sa ne uram la multi ani, la mai multe luni. Totul a inceput acum 2 ani cand era o joaca de copii, ne-am apropriat, am crescut impreuna si pe 5mai 2011 am luat decizia sa incercam ceva intre noi doi.
Am/o iubesc inca, intre noi au fost certuri datorate mie pentru ca prietenele ei ii spuneau cand sta o fata cu mine si vorbesc eu cu o fata( si atat ) dar cat si din partea orgoliului ei care a lasat de dorit.
Suntem genul de persoane care nu lasam niciunul de la noi, astazi m-am hotarat. In 11 luni se intampla multe, vreau sa ramanem doar amici, cel putin sa avem loc de un "buna". Intre noi doi a fost si o relatie intima, ii cunosc si imi cunoaste fiecare particica a corpului. Nu vreau sa mai tina relatia asta doar ca sa mai avem parte de "partide", nu vreau sa creada ca am tinut-o langa mine doar pentru asta. O iubeam, pentru mine e cea mai perfecta fata, nu pot descrie asta, doar ca ne-am racit mult, aman2. Nu stiu cum sa spun, vreau sa schimb relatia asta radical, vreau sa ne despartim elegant, nu vreau sa o ranesc, nu vreau sa-i spun "stii o sa fiu aproape de tine la nevoie" pentru ca o sa mint! Poate o sa gasesc alta fata, alta ocupatie si nu o sa fiu atent la nevoile ei, vreau doar s-o fac sa inteleaga ca ce a fost a fost, sunt amintiri placute sunt amintirile noastre.
Ajutati-ma, promit. v-as da la fiecare care ati trecut prin asta cate o funda dar din pacate o sa dau doar unui raspuns care ma v-a ajuta. Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Da-mi mie un add azure. b126149 si vorbim

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Am tot stat sa caut ceva in scriere caracteristic virstei de 14 ani dar n-am reusit in afara la amin2 care, sa fim sinceri, putea fi indus constient pentru inducerea cititilor spre directia dorita.Incercarea mi se pare de o penibilitate notorie, mai ales ca nu tii cont de modul de gindire a unui copil de 14 ani.

| Intrebarilemele26 explică (pentru harciog):

Iar numele tau este harciog.happy

| ZK a răspuns:

Mă, spune "Pa, fato, plec, nu te mai vreau".
P. S.:Asta are legatură cu religia? Sau, fata aia era vreo măicuţă?laughingdevil
Te salut, Lucifer.

| MasterYoda a răspuns:

Pffff... ce telenovela! da un copy, paste si trimite-i lui Jose Armando, poate iti face o ecranizare.
Esti un mare bou! De unde sti tu ce inseamna iubire la 16 ani? Plus ca te minti singur, de prost ce esti. Te-ai uitat prea mult la disney channel si acu ne bagi si noua aiurelile tale. Daca nu sti cum sa te desparti, la ce-ai mai intrat in relatie? Du-te la stana! laughing

| monstrulet a răspuns (pentru MasterYoda):

Truth you speak Master Yoda.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru MasterYoda):

Grăieşti adevăr tu.
Oricum e cea mai originală şi corect gramaticală poveste, logic că nu ar fi avut ce căuta la Dragoste şi Sex.

| OOodesOOo a răspuns:

Majoritatea raspunsurilor data sunt rautacioase. Bai frate, a pus o simpla intrebare! si ce daca are 16 ani? si ce daca ea are 14? cine spune ca nu poti iubi la 16 ani? eu una spun ca cel mai indicat ar fi sa porti o discutie cu ea..sa ii spui ca v-ati distantat..ca nu mai merge. spune-i ca au a-ti petrecut clime minunate impreuna, stai linistit, va intelege, si daca o spui frumos poate ca nu va suferi asa tare, poate si ea simte la fel..eu zic sa incerci sa vorbesti ce ea. bafta:*

| OOodesOOo a răspuns (pentru OOodesOOo):

Clipe* scuza-ti greselile de scriere:".

| Lia09 a răspuns:

Ori ai gresit varstele, ori iti bati joc de noi.
La 16 ani sa vorbesti despre iubirea si tot ce-ati trait voi ca un adult? Sa ii cunosti fiecare particica a corpului? Hmm, inseamna ca nu prea ati fost cuminti, desi te dai cam sfant. Eu una vad ca intrebarea e postata la Dragoste si Sex, dar in fine.
Nu cred ca vreo despartire care vine doar din partea unuia dintre parteneri, poate decurge intr-un mod elegant. Zii pur si simplu ca nu mai simti acelasi lucru si ca e mai bine sa-si vada fiecare de viata lui. Aveti o viata inainte, asta e! O sa fie alta, o sa fie altul si toate vor fi bune si frumoase.

| Mn0 a răspuns:

Du te la un preot o sa ti spuna el ce sa facilaughing

| Sh_Atat_mihail_1995 a răspuns:

Nu inteleg..totusi de ce ai postat la rubrica RELIGIE?