| alexutzaioana a întrebat:

Buna!
Am si eu o mica problema...
Este un tip de care m-am indragostit, sa ii spunem A. Eu nu stiu sigur daca el ma place, dar niste prietene mi-au spus ca l-au vazut pe A uitandu-se la mine intr-un mod diferit, vorbeste numai cu mine ( dintre toate fetele ), radem impreuna etc. Bine, stiu ca toate acestea nu arata faptul ca A m-ar placea. As vrea sa aflu, ca in cazul in care nu ma place sa incerc sa uit de el, dar nu stiu cum sa fac asta. Please help me!

Răspuns Câştigător
| superstar1998 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa ii bati un apropo... In genul: Auzi, tie de cine iti place? Intr-un context mai amuzant (cand radeti de exemplu) nu suna asa ciudat. Daca spune ca ii place de tine, atunci bravo, daca spune ca ii place de altcineva, atunci asta e, dar daca evita sa raspunda sau daca spune ca de nimeni, atuci e mai greu... macar ai mai restrans din posibilitati. E destul de sigur ca te place, dar daca nu in nici un caz sa nu ii spui ca iti place de el. Fa-i pe plac, discuta despre ce ii place lui pana o sa te placa. Nu iti pierde speranta si daca nu reusesti cheama-l in oras ca pe un "coleg" si vezi mai bine. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

Pai cel mai simplu ar fi sa-l intrebi tu, dar daca nu ai curajul sa o faci roaga o prietena sa se intereseze happy Succes :*

| AndreiPiticu99 a răspuns:

S-ar putea sa te placa, intreaba-l daca te place pe mess, pe facebook vezi ce faci

| fetelerebele a răspuns:

Hei calmm ....eu cred ca te placee sigurr pai daca nu te ar place ar vorbi si cu celelate dar te place enor asa ca vb doar cu tine ele nu exista la el sucess cu el

| PuppetXD a răspuns:

Intreaba-l! Ce ai de pierdut? Daca tu ai incredere in faptul ca e un tip dragut si iti impartaseste sentimentele de ce nu-l intrebi. Nu spun sa fi exagerat de directa si sa te duci la el spunandu-i : " BAH, MA PLACI SAU NU?! " Doamne...ce jenant ar fi blushing laughing Deci, poti fi DISCRETA, si sa-l intrebi intr-o doara. Daca vorbeste cu tine, adu asta in subiect. Vorbiti despre, sentimente de exemplu. Spune-i ceva cum ca ti-e greu sa deslusesti ce simte ei. Sau, intreaba-l pe ce se bazeaza prietenia voastra. Sau, sa aflii daca e bine la stadiul in care se afla, sau poate ar trebui si progresati. Tu sti ce gen e baiatul si ce subiect nu l-ar stanjeni.