| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Acum 2-3 ani mi-a placut de un baiat si lumea zicea ca si lui ii placea de mine si cred pentru ca se purta foarte frumos cu mine dar nu stiam daca el chiar ma place si nici nu aveam tupeu sa il intreb deoarece ma inroseam doar cand il vedeam. Acum 1 an se purta foarte urat si nu stiu ce il apucase. Eu inca il placeam si cred ca el stia asta. Veneam la el acasa sa stau cu sora lui si el ma privea mereu. Cand ma uitam la el isi lua imediat privirea de la minesad. Am vrut sa il uit si am reusitstraight facepana la un moment dat, acum iar imi place de el si nu stiu ce sa fac sa ma placa din nou. Sora lui imi zice ca ma placea pentru ca eram frumoasa insa acum imi zice ca ma uraste si nu inteleg de ce pentru ca eu nu ii facusem nimic, ma purta foarte frumos cu el. Ma uraste opentru ca nu m-a putut avea? tin sa mentionez ca acum 2-3 ani eram frumoasa (ma refer la ten curat pentru ca acum am acnee, ma tratez deci va trece cu siguranta) Nu stiu cum sa il fac sa ma placa iar? Vreo sugestie? sunt cam timida...sad

2 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Mai intai afla exact ce crede despre tine.si daca te urase cum zici tu ai putea sa afli motivul.Incearca sa te imprietenesti cu el, sa afli ce ii place/ce nu ii place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa timiditatea sau orice altceva la o parte si vorbeste cu el.