| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema! Am fost indragostita de un baiat care tot imi facea avansuri acum un an jumate si nu mi-l pot scoate din cap stiu ca si el ma place caci mi-a cerut prietenia si i-am refuzato deoarece simteam ca nu sunt pregatita si stamca nu e bine daca ma combin cu el.ma tinea de mana facea orice sa fie cu mine si tot l-am refuzat desi eu eram indreagostita nebuneste de el. A intrect 1 an si s-a mutat din sc si atunci am crezut ca am sa il uit. A trecut o vrme pana l-am vazut ecent pe strada si de atunci ma gandesc la el si il visez intruna Cum pot sa il scot din cap? Ca as vrea sa ma indragostesc si de altcineva si nu pot ca mi se pare ca nimeni nu e potrivit pentru mine si nu gasesc pe nimeni de care sa imi placa dar eu chiar imi doresc un prieten deoarece nu am avut niciodata pana acum! Un sfat?(am 16 ani)

2 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Incearca sa petreci un pic de timp cu el ca si amici. In tot timpu asta in care te gandeai la el tu iti faceai scenarii imaginare in minte. Scenari perfecte cu "El" perfect. Dupa ce o sa petreci un pic de timp cu el si o sa vezi ca nu e chiar asa cum il vezi tu o sa iti treaca dependenta asta temporara mai usor si o sa poti trece peste. Asa ceva e si dragostea la prima vedere, cand vedem pe cineva care seama cu paeroana pe care o visam tot timpu dar din pacate pe cat de mult or semana fizic pe atata de mult o sa difere caracteru si o sa dispara senteimentu ala puternic de ataractie. bafta

| catalin02 a răspuns:

Pai daca nu il poti scoate din cap si il visezi incearca sa va cuplati(daca vrei desigur). Dar daca vrei sa il uiti gasesteti un baiat pe care il placi si incearca sa faceti o relatie daca nu merge mai incerci