| Deutza_4524 a întrebat:

am si eu o problemasad, am un prieten de o luna, dar in ultimul timp este foarte distant cu minestraight face, am incercat sa vorbesc cu el i-am explicat ca nu imi convine o asa relatie dar nu imi vine usor nici sa ma despart de el, i-am spus ca nu imi place ca vorbim foarte rar la tel(el nu are credit si vorbeam seara, imi dadea mesaje dupa telefonul mamei lui)i-am spus ca poate sa faca rost sa ma sune macar un minut de la prietenii lui ca doar are atatia, sa-mi arate macar putin ca il intereseaza de mine cum si eu ii arat(il caut, il sun). Acum o seara mi-a spus ca o sa vorbim cand o sa prinda telefonul. dar ieri nu m-a sunat deloc.Cred ca o sa ma despart de elsad am nevoie si de parerea voastrabig grinkiss Sau macar un mod de a ma comporta cu el, nu stiu ziceti si >voiebig grin

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Daca el nu tine la tine, de ce sa stai cu el? Adica, heloooo e clar ca nu vrea sa fie cu tine pentru ca altfel te-ar cauta si ar vorbi cu tine foarte des time out
Asa sunt baietii time out dar asta se pare ca nu ii place de tine straight face
Desparte-te de el, mai bine suferi tu acum putin decat mai tarziu cand o sa se treazesca el si o s-o faca happy

succes

xoxo, mary

9 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Hmm nu cred că ţine foarte mult la tine adică văd că nu-i pasă... thinking

Întreabă-l de ce a avut telefonul închis. poate totuşi a avut o problemă thinking şi poate are şi nişte probleme în familie... discută deschis cu el.

FantaSZy.

| Monica a răspuns:

Trebuie sa-i oferi putina libertate. Lasa-l.Fi putin mai indiferenta. O sa i se faca dor de tine si o sa te caute.Fii sigura de lucrul asta. ''Nu-l mai stresa!''. Nu trebuie sa o termini cu el.Incearca sa nu-l mai suni si observa-i reactia.
Dupa aceea, i-a o decizie ''definitiva''.
Nu o termina atat de usor.Succes!

| lovenotsex a răspuns:

Cred ca s-a plictisit de tine si a intervenit indiferenta.Parerea este sa nu-ti mai bati capul pana nu va fi prea tarziu. Dar faci cum crezi, poarta o discutie cu el si vezi ce vrea de la tine si luati o decizie.

| Psihologul a răspuns:

Incearca sa va faceti cumva sa va intalniti.Sa discutati serios despre relatia voastra. Spune-i ca trebuie sa discutati urgent si cat se poate de serios. Ii spui din nou ca te supara, ca tu ai nevoie de el.Incearca sa fii si intelegatoare, daca chiar nu poate sa vorbeasca (probleme cu familia si etc) atunci poate are dreptate si el. Discutati daca se mai merita sau nu! Ce vrea el de fapt, ce vrei tu de fapt. Stabiliti niste reguli, descurcati-va. asta in cazul in care chiar vreti sa fie ceva frumos intre voi.
Daca tu nu ma vrei nimic cu el, gandeste-te ca nu e ultimul.

Daca ai nevoie de ceva, da-mi un mesaj privat si am sa te ajut.Numai de bine. Ceau.

| Alecs_2170 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.

eu sincer m-am purtat prea frumos cu fosta mea prietena si ca drept rasplata"mea dat papucii".

sa nu s gandeasca si el la asta.

mai vb cu el

| TheAnonimGirl a răspuns:

Bunahappy
E o situatie destul de greasad. Dar poate problemele lui si nu vrea sa te amesteci in ele.Pate ii este outin jena sa ceara prietenilor minute ca sa te sunewinking. Ai spus ca este distant. Daca este distant fata de tine cu prietenii prin preajma, asa fac baietii. Cerd ca isi petrece prea mult timp cu prietenii lui. Iar pentru ca nu are credit asta este alta treabawinking
Incearca sa ii spui sa petreceti mai mult timp impreuna si problemele de acest gen cred eu ca vor diaparea.Nu cred ca este cazul sa te desparti de el.
Mult noroc:*

| Deutza_4524 explică:

Multumesc tutor pentru sfaturi:-

| dreapupikdulshe a răspuns:

Mno stiu ce sa zic! Poate nu ii place de tine sau si-a gasit pe alta si nu vrea sa iti zpuna mai bine discuta cu el despre asta dar eu nu mas despartii de el in locul tau poate are nevoie de putina intimitate! sper ca team putut ajuta! pup! bye

| alina27andreea a răspuns:

Poi eu daca as fii in locul tau! L-asi urmarii si as vedea daca are alta prietena! Pentru ca odata si odata tot trebuie sa vorbiti despre asta daca mai va iubiti si chestii din acestea!