| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema care ma macina. Acum 11zile am facut petting cu prt meu ( pensiul lui s-a frecat de vaginul meu in apa ) intrebarea mea este daca pot sa fiu insarcinata? Si daca lichidul lui preejeculator mai continea spermatozoizi? (Tima ejaculare o avuse inainte cu 2zile si a mers f des la baie de at) nu a avut loc penetrare nici nu s a terminat. Nu am simptome numai ca ciclu trecuia sa vina acum cateva zile si nu a venit, dar nu am ciclu regulat si am foat si f stresata toata perioada aceasta.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele relatate in intrebarea ta se poate trage o concluzie si da un raspuns foarte simplu si anume ca NU EXISTA NICIO POSIBILITATATE sa se realizeze in acest mod/fel o sarcina. Ar fi bine sa citesti cu atentie cele ce urmeaza : Pentru ca o fata sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca ea sa fie insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FI FOST IN PERIOADA FERTILA in momentul producerii sexului. In alte conditii poate intra in vaginul femeii (indiferent de modalitatea prin care va patrunde sperma in vagin) orice cantitate de sperma deoarece in astfel de conditii femeie nu va putea ramane insarcinata chiar si daca si-ar dori. De asemenea in cazul ciclurilor menstruale neregulate nu se poate discuta despre INTARZIERE deoarece nimeni nu este in stare/in masura sa poata preciza sau sa stabileasca/determine lungimea ciclului respectiv deci nici data la care ar fi trebuit sa inceapa menstruatia pentru a avea un reper fata de care sa te raportezi. In cazul unor astfel de cicluri neregulate ca durata, menstruatia poate incepe in orice moment deoarece aceasta este programata hormonal iar in cazul tau nu se poate constata, verifica modul in care actioneaza/functioneaza hormonii.Din moment ce nu ai intretinut raporturi sexuale decat doar acel joc erotic complet nevinovat devine cat se poate de clara constatarea ca in cazul tau nu poate fi vorba de o sarcina in nici un caz.Se poate afirma aproape fara teama de a gresi ca, intarzierea se datoreaza dereglarilor endocrin-hormonale petrecute in organismul tau

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece afirmi ca nu ai un ciclu menstrual regulat se poate spune in acest caz ca : ""In cazul ciclurilor menstruale neregulate nu se poate discuta despre INTARZIERE deoarece nimeni nu este in stare/in masura sa poata preciza sau sa stabileasca/determine lungimea ciclului respectiv deci nici data la care ar fi trebuit sa inceapa menstruatia pentru a avea un reper fata de care sa te raportezi. In cazul unor astfel de cicluri neregulate ca durata in care un ciclu poate fi mai lung si cu mai multe saptamani decat precedenta, menstruatia poate incepe in orice moment deoarece aceasta este programata hormonal iar in cazul tau nu se poate constata, verifica modul lor de a actiona/functiona.Din moment ce nu ai intretinut raporturi sexuale decat doar niste jocuri erotice complet nevinovate devine cat se poate de clara constatarea ca in cazul tau nu poate fi vorba de o sarcina in nici un caz.Intarzierea se datoreaza dereglarilor endocrin-hormonale petrecute in organismul tau.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a avut loc o ejaculare in tine, nu ai cum sa ramai gravida.

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

Daca s-a spermat pe tine, in orice zona, in afara de vulva/ vagin, nu vei pati nimic. Citeste mai multe despre lichidul preejaculator aici:http://www.clopotel.ro/......r-141.html
Sper ca te-am ajutat!
Si nu uita: PREZERVATIVUL E SFANT!

| Abracadabraash a răspuns (pentru Alexandru_Grigoraş_1980):

Nu a ejaculat deloc!

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns (pentru Abracadabraash):

Am inteles. Uita-te la link-ul trimis de mine si ai sa aflii mai multe...

| Abracadabraash a răspuns (pentru Alexandru_Grigoraş_1980):

Am citit pe toate siturile fiind interesata de orice chestie legata de axeasta problema. Dar nu mai stiu ce sa cred sunt f stresata si de aceea an vrut si parerea celor de pe TPU

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns (pentru Abracadabraash):

Na... Ai luat pilula aia de a doua zi dupa petting? Singura solutie e sa te duci, sa-ti faci niste teste de urina, sa vezi daca te-o lasat baiatu' ala gravida. Sper sa iasa negativ!